De Tegenstander: Ajax. Amsterdam De vermaarde Amsterdamse vereni ging is dit seizoen bijzonder gebrand op het behalen van het landskam pioenschap. Het is alweer drie sei zoenen geleden dat de Ajacieden met technisch directeur Leo Beenhakker in hun midden de kampioensschaal aan de fans konden tonen vanaf het bordes van de Stadsschouwburg op het Leidseplein. Door een schorsing, opgelegd door de UEFA naar aanleiding van het staafincident bij de wedstrijd tegen Austria Wien, mocht landskampioen Ajax toen echter niet deelnemen aan het Europacup-l-toernooi. De laatste keer dat Ajax actief was in het toer nooi der landskampioenen dateert van 1985. Het counterende FC Porto bleek toen te machtig. Het fel begeer de ticket voor het belangrijkste Europacup toernooi is een reden des te meer voor de ambitieuze Amsterdammers om deze competitie jaargang hun 24e landskampioen schap te veroveren. In het afgelopen seizoen speelde Ajax bijzonder attractief, zoals we van ze gewen zijn. Het spel stierf echter vaak in schoonheid. Het constanter presterende Feyenoord werd daarom na een close finish de terechte kam pioen van de PTT Telecompetitie. Ook al waren zij in de onderlinge con frontaties met Ajax kansloos. De populariteit van Ajax strekt zich uit tot ver buiten de Amsterdamse gemeentegrenzen. Illustratief voor wat dit betreft was de massale publie ke belangstelling bij de open dag van Ajax in stadion De Meer voor aan vang van de competitie. Meer dan 40.000 bezoekers uit alle uithoeken van Nederland zorgden voor kilome ters lange files op de toegangswegen rond Amsterdam. In de jacht op het landskampioen schap zal trainer/coach Louis van Gaal geen beroep meer kunnen doen op het supertrio Dennis Bergkamp, Wim Jonk en Marciano Vink. Zij heb ben in navolging van hun oude ploeg- makkers Aron Winter, John van het Schip en Brian Roy de PTT Tele competitie verruild voor de Italiaanse Serie A. De Italiaanse pers heeft de Serie A nu zelfs al omgedoopt in de Serie Ajax. Ajax heeft dit verlies kunnen compen seren met het aantrekken van achter eenvolgens John van der Brom van Vitesse, de Nigeriaanse international Finidi George, Peter van Vossen van Anderlecht en 'last but not least' Frank Rijkaard van AC Milan. De ver loren zoon keerde na zes jaar terug op het oude nest in de Watergraafsmeer waar hij zijn impo sante carrière startte. Rijkaard zal met zijn ervaring vanuit het middenveld of de liberoppositie een mentorrol gaan vervullen binnen het jeugdige Ajax-team. Peter van Vossen, die het Nederlands elftal op beslissende momenten op sleeptouw nam in de kwalificatie voor het WK in de Verenigde Staten, zal opererend vanaf de linkerflank de Ajax-aanval van nieuw impulsen moe ten voorzien. De Zeeuw demonstreer de in het shirt van Oranje over stalen zenuwen te beschikken. Op de heilige grond van Wembley eiste hij n.b. als invaller voor Ruud Gullit vlak voor het eindsignaal bij een 2-1 voorsprong voor Engeland zonder blikken of blo zen de bal op bij een toegekende penalty. Vervolgens verschalkte hij uiterst koelbloedig de Engelse doel wachter en hielp Nederland daarmee aan een zeer belangrijk punt voor de kwalificatie. Van Vossen is de duurste aankoop in de geschiedenis van Ajax. De technische leiding van Ajax ver wacht dat met de wilskrachtige aan valler binnen de gelederen de presta tiecurve van de Amsterdammers een minder grillig verloop zal kennen en in de race om het kampioenschap de eeuwige rivalen Feyenoord en PSV de loef kan worden afgestoken. wÊsmmm §few mm p» tm nbarHNMg$n|Mf 4MKJohn.Haumm, 'tohn tan den Bram, -Jari hitmanen, ïta Pronk (kim ".Finiii, jawaÉHHl (Mvki. SdgtmtDaeids, Frons Hoek (keeperstrainer), Hjaait ïf§® 'mate Dm Petersen, Frrr'ak bipnvu d. Danny Blind, Stefan Pettersson, Sonny Siïtxiy. Frank de Boer, Edwin 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 4