vë PROGRAMMA AJAX 2 AJAX 2 W Aan het eind van ieder voetbalseizoen buigt de Dutch Programme Club zich over de verkie zing van het beste programmablad van Neder land. De Dutch Programme Club (Postbus 232, 3400 AE IJsselstein) is het aanspeelpunt voor iedereen die geïnteresseerd is in Voetbal programma's, zowel uit binnen- als buitenland. Voor de vierde achtereenvolgende keer werd het Officieel Programma van Ajax, "Kick Off", gekozen tot het beste programmablad van Ne derland. Roda JC Veendam De Graafschap FC Twente 1. Ajax 6. 2. NAC 7. 3. Feyenoord 8. 4. Sparta 9. 5. FC Groningen 10. In eerste instantie waren Bert en ik er niet zo vreselijk rouwig om. Trouwe Cruijff-adepten zoals wij waren -en nog steeds zijn- slikten wij zonder enige vorm van tegenspraak alles wat de zichzelf tot heilig verklaarde voetbalgoeroe uit de Weidestraat verkondigde. Ook wij vonden dat de man waar het allemaal om ging er op het veld af en toe verlo ren bijliep. Op onverklaarbare wijze ging het spel soms helemaal langs hem heen. Het was maar goed dat de we gen zich scheidden. Toen in de aanloop naar het EK in 1988 het Nederlands elftal in onze eigen "Meer" een oefenwedstrijd speelde tegen een uiteraard uitgedund Ajax, wisten wij in eerste instantie niet wat wij zagen. Wie was die zwarte reus? Dat kon onmogelijk Frank Rijk aard zijn want volgens verhalen was hij verpieterd in Lis sabon en Zaragoza. Het leek wel alsof hij al die maanden alleen maar aan de gewichten had gehangen, zo impo sant was zijn toch al niet geringe gestalte geworden. De tails van de wedstrijd staan mij niet meer zo heel erg bij. Ajax verloor met vijf, zes-twee. Net als andere uitvliegende Ajacieden zijn wij Frank blij ven volgen en werden een beetje schaduwsupporter van zijn club. Ik kampeerde aan de rand van het Como-meer toen hij met het buitenkantje de winnende treffer maak te tegen Benfica tijdens de Europa Cup-finale. Tussen al die juichende Italianen voelde ik mij zo trots dat het leek alsof ik die bal er zelf ingeschoven had. Toen Louis van Gaal eind april, begin mei verkondigde dat hij Rijkaard eigenlijk niet kon gebruiken, schrokken wij. Gelukkig kwam hij daar snel op terug. Dat siert de man uit Aven- horn. En Bert en ik en met ons vele, vele anderen op Vak O zijn blij dat Frank weer terug is en wensen hem een fijne tijd toe. Wij hopen dat hij zal toekomen aan wat hij "leven" noemt, dat hij ontspannen door de stad kan wandelen of zomaar naar een concert kan gaan (helaas geen Pixies meer, maar Frank Black!) Alle leden van "Wij van Vak O" worden hierbij door Daan uitgenodigd om op zijn jaarlijkse barbecue te verschijnen. Uit ervaring weet ik dat het een geweldige happening is. Het enige wat je mee moet nemen is wat vlees en daarna oppassen voor handige sneakers die zaterdag om half vijf nog even wat afgeprijsde kippeborstjes bij AH halen om die daarna voor jouw met veel zorg bereide spiesjes om te ruilen. Oppassen dus. E. Vanzet V T 5 KICK OFF NR. 2 - 24 KICK OFF MUMMER Het resultaat van de verkiezing was als volgt: De redactie van "Kick Off" is uiteraard bijzonder verheugd met de prolongatie van de eerste plaats die een nieuwe stimulans is om "Kick Off" nog meer te verbeteren. Op 7 september start de competitie voor Ajax 2 dat haar wedstrijden op dinsdagavond speelt. De thuiswedstrijden in De Meer beginnen om 19.30 uur en de toegang is gratis. 7 september 14 september 21 september 28 september 5 oktober 12 oktober 19 oktober 28 oktober Ajax - Sparta Fortuna Sittard - Ajax De Graafschap - Ajax Ajax - Heerenveen Vitesse - Ajax inhaalprogramma Ajax - Feyenoord MVV - Ajax 2 november 9 november 16 november 23 november 20 november 7 december 14 december Ajax - PSV Roda JC - Ajax Ajax - FC Twente ADO Den Haag - Ajax Sparta - Ajax Ajax - Fortuna Sittard inhaalprogramma

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 23