KICK OFF NR. 2 - 11 Herkent u de stijl? Niets ver anderd, al zit er tussen deze foto en het heden een dikke acht jaar. gen, kan mij irriteren en hierbij is dat verhaal dus de wereld uit. Clarence Seedorf was al ja ren een enorme fan van jou. Kun je je voorstellen dat hij het schitterend vindt om met jou samen te spelen? Het is een beetje onwerke lijk hè? Maar Clarence is zelf een fantastische speler, een jongen die voor niemand onderdoet, een speler met geweldige kwaliteiten. Op hem heb ik voor dat ik meer heb meegemaakt, meer er varing heb maar ik zie mij zelf niet als een voetballer die hoger staat of beter is dan hij. Ik vind het ook heel leuk om met hem te spelen. Overigens, jij begint nu over Clarence, maar hetzelfde geldt eigenlijk voor alle spe lers bij Ajax. Een jongen als Edgar Davids bijvoorbeeld, met de bereidheid om tot het uiterste te gaan en daarbij zijn voetbaltechni- sche kwaliteiten. Maar ik kan ze allemaal noemen, er is zoals altijd weer veel ta lent. Dit team heeft moge lijkheden en ik hoop mijn steentje bij te dragen. Nog één keer: waarom ben je teruggekomen naar Amster dam, naar Ajax? Voor mijn gevoel was de tijd voor een terugkeer gekomen. Na vijf prachtige jaren bij Milan wilde ik weer terug. In de roddelpers werd gesuggereerd dat mijn vrouw Monique zo graag terug zou willen naar Amsterdam. Dat zij heimwee had. Absolute onzin. Het tegendeel is waar. Ik wilde terug en Monique was liever nog een tijdje in Milaan of ergens anders in het buitenland gebleven. Het was zo dat ik Moni que heb moeten overhalen om weer terug te komen. Dat de roddelpers het precies andersom denkt te moeten bren- De afgelopen vijf jaar informeerde je na de wedstrijd naar het resultaat van Ajax. Is dat nu zo met Milan? Toen ik in Italië woonde las ik zelden de sportkranten. Om dat ik dat lekkerder voor mezelf vond. Er werd zoveel ge schreven en je wist toch niet wat er wel of niet van waar was. Maar ik merk nu dat ik de La Gazzetta dello Sport uit pluis om op de hoogte te blijven. In het bijzonder van de verrichtingen van Milan natuurlijk, want dat is na vijf onver getelijke jaren óók mijn club. Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11