iimtBV K. I 'M AJAX-BARCELONA Is er een mooiere opening van het seizoen te bedenken dan een wedstrijd tussen twee clubs waarvan niet ten onrechte wordt gezegd dat ze het mooiste voetbal van Europa spelen? Ajax Barcelona is zo'n seizoensopening die de harten van de ware voetballiefhebbers sneller laat kloppen. Een inter nationale topper in het Olympisch Stadion. Johan Cruijff te rug in Amsterdam en tegen zijn oude duppie. De Spaanse kampioen tegen de Nederlandse bekerwinnaar. Zo'n wed strijd verdient een vol stadion. De kans is dan ook groot dat het Olympisch Stadion goed tot zeer goed bezet is. Nadat het beroemde Amsterdam 700-toernooi (ooit een lumineus idee van wijlen Jack van Zanten) ophield te bestaan, koos Ajax voor de formule van één aantrekkelijke wedstrijd om zich aan het eigen publiek te presenteren. Zij die de dertig al ruimschoots gepasseerd zijn, zullen zich ongetwijfeld realiseren dat Ajax daarmee een goede tradi tie in ere heeft hersteld. In de jaren zestig en ook in het be- KICK OFF NR. 1 - 3 gin van de jaren zeventig "opende" Ajax het seizoen stee vast tegen een gerenommeerde club uit het buitenland. Zo zag het Amsterdamse publiek clubs als Aston Villa, Everton, Chelsea, Borussia Mönchengladbach, Anderlecht en Bayern München. Sparringpartners maar eigenlijk méér dan dat, want die ontmoetingen zaten vol eerzucht. Vandaag zal het niet anders zijn. SCHAT AAN TALENT Het leeuwedeel van Ajax' oefencampagne zit erop en zo langzamerhand zal het elftal gestalte hebben gekregen. Over elf dagen start de competitie en daarvoor, op 8 augus tus, gaat Ajax weer eens naar de Rotterdamse Kuip om daar tegen Feyenoord te strijden om de Supercup. Na het vertrek van Bergkamp, Jonk en Vink leken de media te smachten naar een spectaculaire aankoop. Onwetend heid, opportunisme en smakeloze zucht naar sensatie lever den tendensieuze berichtgeving op waardoor Ajax zich ge lukkig niet liet opjagen. En, zoals bleek uit de uitstekende verkoop van seizoenkaarten, het publiek ook niet. Het ver trouwen in Ajax is er en zal niet beschaamd worden. De se lectie van Louis van Gaal herbergt een schat aan talent en dus aan mogelijkheden. Nieuwe spelers zullen zich als smaakmakers en als leiders gaan manifesteren. Dat is een voetbalwet die zeker bij Ajax opgeld doet. GELOUTERD BARCELONA Vanavond wordt ongetwijfeld een tip van de sluier opge tild. Wordt dit het jaar van Dan Petersen, van Ronald de Boer, van zijn broer Frank of van Clarence Seedorf? Heel goed mogelijk. Het duel tegen de kampioen van Spanje is een uitstekende graadmeter. De gelouterde ploeg van Cruijff (met een veel hogere gemiddelde leeftijd dan Ajax) bevat in elke linie veel pure klasse. Van Zubizarreta tot Mi chael Laudrup, van Pep Guardiola tot José Bakero en van Goicoechea tot Ronald Koeman, de Barcelonezen zijn stuk voor stuk mannen van internationaal kaliber. En dan komt daar nog een zekere Romario bij... Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een zeer smakelijke voetbalavond! Ben Tornato Dan Petersen in actie tijdens één van de oefenwedstrij den in de afgelopen maand. De Deense aanvaller bewees ook "op 10" goed uit de voeten te kunnen. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3