Ik heb enige ervaring met Barcelona...In 1986 speelde ik met IFK Göteborg in de halve finale van het Europa Cup 1- toernooi tegen Barcelona. In ons eigen stadion speelden wij heel goed en versloegen ze met 3-0. Een mooi uitgangspunt zou je zeggen, maar toen al waren we er niet helemaal ge rust op. We wisten dat we het erg moeilijk zouden krijgen tegen Barcelona dat natuurlijk volledig op de aanval zou spelen. Maar we hielden er wel rekening mee dat we een doelpunt konden maken. Daarmee zou het in principe afge lopen zijn. Dat gebeurde ook, Johnny Ekström scoorde, maar die goal werd afgekeurd omdat de bal eerder over de achterlijn was geweest. Barcelona maakte er drie, allemaal door één speler, Pichi Alonso. In de verlenging werd er niet meer gescoord en uiteindelijk vlogen wij er na penalties uit. Toevallig speelde ik in die wedstrijden ook als middenvel der, tegenover Bernd Schuster. Stefan Pettersson als mid denvelder. Het nummer 6 zit de Zweed net zo lekker als het nummer 9. Foto: Louis van de Vuurst We kijken vooruit. Na Ajax - Barcelona gaat het seizoen echt van start. Eerst met de wedstrijd om de Supercup in Rot terdam tegen Feyenoord en dan de competitie. PSV en Feyenoord zullen on getwijfeld weer de grote concurrenten zijn. Ik denk dat Feyenoord het moeilijk krijgt. Moeilijker dan vorig jaar, toen ze toch lange tijd een outsider waren. Nu spe len ze met de druk van de titel en het is altijd moeilij ker om aan de top te blijven dan er te komen. Iedere te genstander zal zich juist te gen de kampioen van Ne derland extra inzetten. Ik ben heel benieuwd hoe PSV het zal gaan doen. Op dit moment is het moeilijk in te schatten hoe ze gaan spe len. Met Klas Ingesson heb ik nog niet gesproken, maar die zie ik straks wel, in sep tember bij Ajax - PSV! Ik ge loof in de kansen van Ajax, ook met de ploeg die er nu staat. Het wordt in elk geval weer eens tijd dat Ajax kampioen wordt! Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 13