IVicampions! del iunes I La coafición BarceSosia-Te^erife consigue el tereer f afulo de Liga consecutive para los azulgranas f»S; door in 1979 en in 1982 de Europa Cup voor Bekerwin naars te veroveren. Eerder al had Barcelona in het minder hoog genoteerde Jaarbeursstedentoernooi internationaal aan de weg getimmerd (winst in 1958, 1960 en 1966). De laatste twee landstitels van Barcelona kwamen op spectaculaire wijze tot stand. Steeds bevond Barca zich op de laatste speeldag in geslagen positie ten opzichte van aartsrivaal Real Madrid en steeds trok het elftal Cruijff aan het langste eind, mede dankzij de inzet van Tenerife, dat Real Madrid een dubbele hak zette. Tricampions kopte de grote krant "El Periodico" op de maandag na de sensationele ontknoping en de gehele Catalaanse pers volgde de euforie die zich van de hoofd stad van Catalunia meester had gemaakt. Nog nooit eer der in de historie van de club van Hans Gamper was het gelukt om in drie opeenvolgende jaren het kampioen schap van Spanje in de wacht te slepen. Kan het beter? Het maximale lijkt bereikt maar natuurlijk gloort aan de horizon een nieuwe uitdaging: weer een Europa Cup. Het échec van het vorig seizoen, toen Barce lona in de tweede ronde werd uitgeschakeld, is vergeten, nieuwe roem wacht. KICK OFF NR. 1 -11 I Barcelona in extase...voor de derde achtereenvolgende keer kampioen van Spanje! Tot een nieuwe ommekeer kwam het in 1988 met de komst van Johan Cruijff, die als trainer nog meer aan spraak mag maken op de eretitel "El Salvador" dan als speler. Cruijff wees Bar celona niet alleen de weg naar mooi, aanvallend voet bal maar ook naar drie landskampioenschappen op rij, de Europa cup voor Be kerwinnaars (1989), twee nationale bekers en, einde lijk, de Europa Cup voor Landskampioenen. In 1992 versloeg Barcelona in Londen het Italiaanse Samp-doria in de finale met 1-0, dankzij een treffer van alweer een ex-Ajacied, Ronald Koeman. IDe Barcelona-selectie van het vorige seizoen met het nodige Ajax-bloed in de ge lederen (Johan Cruijff, Ton- nie Bruins Slot, Ronald Koe man en Richard Witschge). COMPmiOSSUPISOAL CONTADO. O SEL0VBNDEM0SHN21 DUS. LIAME V DECIDASE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11