RKSV DRIEL - AFC AJ len we dan ook iedere dag een wedstrijd. Ik ben er geen voorstander van om tij dens die voorbereidingswedstrijden veel te wisselen. Alle spelers zijn aanwezig maar ik kies van tevoren een opstelling en wissel in principe alleen bij blessures Brandende vraag voor onsSpeelt John van den Brom Want Vitesse Arnhem is vlakbij dus ook de interesse van het publiek voor van den Brom. Duidelijk is dat hij niet tegelijk speelt met Seedorf dat ligt er aan wie op dat moment de voorkeur heeft. In principe zijn het concurrenten als je dat zo wilt noemen. Ga er maar van uit dat er een voor alle partijen aantrekkelijk elftal op de mat zal staan. Ik neem alle spelers mee. Van den Brom zal er dus zijn Houdt Louis van Gaal rekening met de mogelijkheid van verlies tegen Driel. Luid en duidelijk Neen. Wij moeten natuurlijk winnen, en dat gebeurt ook. Ik herinner me van vorig jaar dat er een amateurclub was, die ons knap op 2-1 heeft weten te houden. Tegen Driel spe len we de eerste voorbereidingswedstrijd dus ik geef jullie weinig kans op een stunt Hoe bereiden jullie je voor op het sei zoen Spelritme en een frisse geest zijn heel belangrijk. Zeker bij AJAX eis en vraag ik veel van de spelers. Techniek staat daar bij niet op zich. Ook tactiek is van groot belang. De spelers worden explosiever, en „spritsiger" naarmate de competitie nadert. Pas na een 4 a 5 competitiewed strijden zijn de spelers echt heel scherp Jullie hebben dit jaar wel en heel boeiende voorbereiding Ja, dat is inderdaad ongelooflijk. Dat komt mede door de uitstraling van AJAX in Europa. Na de voorbereidingsweek vanuit Doorwerth tegen amateurclubs spelen we eerst tegen Telstar: Zij hebben een jubileum. Bovendien hebben we daar een goede relatie mee. Daarna tegen Mipa Finland, de club van Litma- nen, vervolgens Bayern- München. Het Makitatournooi in Londen, met o.a. Tottenham Chelsea en Glasgow Rangers. Dan tegen Barcelona en in Oporto tegen Sao Paolo en Real Madrid Is dat niet te zwaar Jongens, ik heb zo'n grote selectie vol gend jaar, want ik ga nog zoveel spelers kopen Maar, het is een aardige voor bereiding. En dan beginnen we het sei zoen met 2 trainingen per dag, zeker op de dinsdag en donderdag. Later, zo tegen november, wordt dat wat minder, gemiddeld 1 x per dag. De jongens krij gen in de winterstop twee weken vrij-af. De spelers hebben dan wat rust en ik kan op wintersport. Die werkwijze heeft verleden jaar geen windeieren gelegd Waf heb je aan je eigen voetbalerva ring in het trainerschap Je ervaring neem je altijd mee. Die heeft ook altijd invloed op je visie Vertel die visie nog eens. "Is die niet bekend genoeg dan Attractief voetbal, op de helft van de tegenstander. Dat moet trouwens geen doel op zich zijn, want het kan zich ook tegen je keren. Je moet scherp zijn met een hoge balcirculatie en veel positiewis selingen. Daarvoor heb je nodig veel techniek, zeer zeker tactische kwalitei ten, vooral snelheid en uithoudingsver mogen. De wil om te winnen moet altijd aanwezig zijn. En als elan en bezieling wegvallen verlies je een hele hoop Moet de trainer van een topclub zelf topvoetbal hebben gespeeld Dat is wel een pré, maar dat hoeft natuur lijk niet. Kijk maar naar Beenhakker Een intervieuw als dit met ons, heb je dat vaak? "Ik heb uiteraard regelmatig intervieuws, vooral met de landelijke pers, maar jullie intervieuw is zeker exclusief te noemen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 7