RKSV PRIEL - AFC AJAX Om kwart over negen ben ik aanwezig. Dan is de hele technische staf betaald voetbal er en bespreken we de training en de voorbereiding. De training zelf begint om half elfDie duurt één tot anderhalf uur, soms twee keer per dag. Om tien uur ga ik naar de kleedkamer om te kijken of er zieken zijn of bless- sures. Verder heb ik dagelijks verschil lende afspraken en ook intervieuws. Natuurlijk zijn er ook vergaderingen, zoals die van de technische staf en het directeurenoverleg. Je weet dat AJAX vier directeuren heeft. Uiteraard doe ik ook beleidszaken en houd ik me bezig met de scouting. Heeft Louis van Gaal wel eens van Driel gehoord Verbaasd vernemen wij dat dat inder daad het geval is. Sterker nog Ik heb er nog eens gesolliciteerd. Het ligt toch vlakbij Nijmegen hè Ja, na mijn Belgische periode wilde ik weer wat met mijn leraarschap doen en toen heb ik in Driel gesolliciteerd". Driel, een vereniging die ongeveer 50 jaar bestaat heeft er voor gekozen te werken met eigen jeugd en spelers niet te betalen. Driel kiest voor ama teursport. Daarom speel je nu ook in de vierde klasse en niet meer in de tweede Betekent dat, dat je in de richting van spelers financieel iets moet doen als je hogerop wil Het is een constatering, een feit. Je moet je ogen niet willen sluiten voor de ontwikkelingen. Je kan best, kiezen net als Driel. Maar dan kan ook dat beteke nen dat je je beste spelers verliest aan bijvoorbeeld Quick Nijmegen en dat moet je dan accepteren Gaat in de amateursport dan de ver gelijking op met de profs, dat de club met de grootste begroting het beste resultaat haalt Ach, verleden jaar hebben we bewe zen, dat dat niet altijd opgaat. Ook dit jaar hadden we dat kunnen bewijzen. PSV - op dat moment nog 1 ste in de competitie - heeft een grotere begroting dan ons.Maar qua spelstijl en aantrekke lijkheid hadden wij bovenaan moeten staan Inmiddels behaalde Feijenoord de landstitel red. AJAX mag dan in populairiteit hoog sco ren, maar hoelang houd je dat vol Onze populariteit is grenzeloos. Het toeschouwersaantal is nog nooit zo hoog geweest. Vorig jaar werden we Europees kampioen. Wij waren de ploeg met de grootste uitstraling, denk ik. Het is ook niet zo, dat we op dit moment niet pres teren maar het kan wel beter: de compe titie is ook nog niet gedaan inmiddels wel red. AJAX is een kweekvijver voor het bui tenland, voor de clubs met de groot ste begrotingen. Staat dat op gespannen voet met jullie ambities Net als in de amateursport moet je je ogen niet sluiten voor de ontwikkelingen. En als je zo speelt als wij doen dan betekent dat dat je daar tol voor betaalt. Maar dat is geen nieuws. Kijk maar naar van Basten na de Europacup in 1987. Dat gebeurt dus al langer. Wel opmerke lijk is dat in de anderhalfjaar dat ik nu trainer ben bij AJAX ik vier spelers kwijt ben. Je kunt dat ook positief benaderen. Aan de ene kant is het natuurlijk frustre rend, aan de andere kant is het de ver dienste van AJAX. De aantrekkelijkheid voor het publiek en de wijze waarop de spelers spelen Als jullie straks in Driel spelen, in hoe verre houd je dan rekening met het spelen tegen een amateurclub AJAX komt in de eerste plaats naar Driel om zich op de competitie voor te bereiden, dus niet om Driel een plezier te doen. Natuurlijk is dat voor Driel fantas tisch maar ik moet er gewoon voor zor gen dat al mijn spelers voldoende wedstrijdritme opdoen. In die week spe- d

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 6