LAATSTE WEDSTRIJD VAN HET SEIZOEN AJAX-FORTUNA S 3JXP KICK OFF NR. 24-3 En zo zijn wij gearriveerd op de dag van de laatste thuis wedstrijd van Ajax in het seizoen 1992-1993. Ajax - Fortuna Sittard sluit een voetbaljaargang vol golfbe wegingen af. Een voetbal jaargang waar met gemeng de gevoelens op terug gekeken zal worden maar die volgend weekend zijn onverbiddelijke slot kent. Alles wordt gearchi veerd, de blik wordt gericht op de toekomst. En die toe komst ligt om de hoek. Vóór die hoek ligt, als op een presenteerblaadje, de wed strijd van hedenavond. De Ajax-supporters die terugblik kend op het seizoen, een gevoel van teleurstelling constate ren, zullen blij zijn geen groen-gele Fortuna-harten te heb ben. Want de gasten uit Sittard kenden een heel magere periode. Het vorig jaar tekenden de contouren van het verval zich al af rond De Baandert. Maar het nieuwe seizoen werd toch met enig optimisme benaderd. Een plaats bij de top-zes was misschien wat te hoog gegrepen, maar een degelijke mid- denmootpositie moest haalbaar zijn. Na een uitermate slechte competitiestart piepte men opeens anders. hoogste niveau, dat de club zich weet te redden. In de Fortunese opstelling is de naam Ruud Hesp een be kende. De vroegere Abcou de- en Haarlem-keeper kreeg meer goals om de oren dan hem lief is en werd meegesleurd in de onzekerheid van het elftal. Tot de vaste verdedigers behoren op dit moment, René Maessen, de jongeren Paul Janssen en Dominik Vergoossen en de Hongaarse linksbener Joszef Szalma. Op het middenveld trekt Huub Driessen graag de regie naar zich toe. Maar ook Anton Janssen (over links) heeft spelbe- palende kwaliteiten. Te veel van het goede? Hoe het zei, veel arbeid wordt geleverd door Patrick Deckers en Etienne Barmentloo. Aan het front doet Richard Sneekes (ooit de jongste debu tant in de Ajax-gelederen) zijn best, maar ook hij voelt zich prettiger als man achter de aanval. De tweede spits is, afhankelijk van vorm en blessures voor Kenneth Nysather, Fred de Jong of Rafael Losada. STIJLVOL AFSCHEID MOUWOPSTROPERS Hielden de Limburgers zich te lang vast aan de overtuiging dat vroeg of laat de resultaten wel zouden komen? En strooi de men zich daarmee zelf zand in de ogen. Op een gegeven ogenblik werkte het besef dat er ordinair degradatievoetbal moest worden gespeeld verlammend. De samenstelling van de selectie leent zich daar ook niet zo toe. Veel "echte" voet ballers, weinig mouw-opstropers die het lot, zo niet goed schiks, dan wel kwaadschiks zouden kunnen ombuigen. For tuna Sittard kwam niet uit de nare spiraal en bevindt zich ook nu nog dicht bij de vermaledijde Eerste divisie. Het is te hopen voor Fortuna, toch een vaste klant op het Precies tien jaar geleden was Ajax - Fortuna Sittard ook al een vaarwel-wedstrijd. Toen namen Wim Kieft, Johan Cruijff, Soren Lerby en Piet Schrijvers afscheid. Velen zagen de toekomst somber in. Ajax bleef echter op de been en won een handvol jaren later de Europa Cup voor Bekerwin naars. Weer vertrokken belangrijke spelers, zoals Marco van Basten. En weer waren velen somber gestemd. Maar de ge schiedenis herhaalde zich en in 1992 pakte Ajax de UEFA Cup. Nu neemt Ajax op stijlvolle wijze afscheid van Wim Jonk en Dennis Bergkamp. Twee spelers die het beste van zichzelf voor Ajax gaven, ons talloze schitterende momenten brach ten. En nu op avontuur gaan. Het afscheid doet ons ver driet. Met weemoed zullen we terugdenken aan de splij tende passes van Wim, aan de flitsende demarrages en onmogelijke doelpunten van Dennis. We zwaaien on ze vrienden met een traan in het oog uit, spreken de wens uit dat het ze goed zal gaan in Italië. Maar we we ten ook dat Ajax opnieuw opvolgers zal vinden en weer zal meestrijden aan de top, zowel nationaal als in ternationaal. Om te begin nen in het volgend seizoen. Tot dan! Ben Tornato Aan het slot van het seizoen 1992 - 1993 eert Kick Off met deze foto nog eens het fantastische Ajax-publiek. Het volgend seizoen zien we alle Ajacieden graag weer langs de lijn terug. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3