TOT ZIENS DENNIS EN WIM, Wij zijn er al lange tijd op voorbereid: Wim Jonk en Dennis Bergkamp zullen het volgende seizoen niet voor Ajax maar voor FC Internazionale uit Milaan uitkomen. In februari 1993 kwam aan de zwellende geruchtenstroom een einde tijdens een persconferentie in Gouda. De daar ver zamelde pers reageerde verbluft toen niet Juventus maar In- ter als koper van het Ajax-tweetal uit de bus kwam. Voor de Ajax-supporters was het voldongen feit, alhoewel verwacht, toch pijnlijk. Seizoenen lang hebben we kunnen genieten van de klasse en de inzet van Wim Jonk en Dennis Bergkamp. Hoe vaak was het niet smullen van wéér een vlijmscherpe pass van de Volendammer of wéér een magische goal van Dennis? De relatie tussen voetballers en hun club is altijd gebaseerd op een wisselwerking. De club wordt groot door de klasse van zijn spelers maar andersom worden voetballers ook groot door kwaliteiten van de club. Wat betreft Bergkamp Jonk en Ajax was dat niet anders. In De Meer kregen beide voetballers de gelegenheid hun begaafdheid naar believen en naar hun eigen artistieke smaak over de voetbalakkers te laten vloeien. En Ajax profiteerde van de begaafdheid van de twee sterren die elkaar in het veld zo voortreffelijk aanvoelen. Ajax - Fortuna Sittard is de laatste thuiswedstrijd in het seizoen 1992 - 1993, dat op een haar na gevild is. Het is dé gelegenheid om op ge paste manier afscheid te ne men van Dennis Bergkamp en Wim Jonk, twee jonge mannen die hun stempel op vele Ajax-successen hebben gedrukt en dat nu in Italië voor een andere club gaan doen. Twaalf jaar Dennis Berg kamp bij Ajax, vijfjaar Wim Jonk bij Ajax. Het waren schitterende jaren met een 5258 1 I 0 prachtige positieve balans. llÉK 'm IT Jm m J%JP Dennis en Wim, bedankt, J f «Si 4 CJhet ga jullie goed en: altijd kick 0FF JLJ* welkom bij Ajax! 81 jüÉÉÊËÈÊSI a. aan Ben Tornato Met weemoed én met trots laat de Ajax-familie de twee voetbalzonen vertrekken naar Zuid Europa. De waarde ring voor de inzet van Jonk en Bergkamp is groot. Beide spelers kenden ups en downs in hun carrière maar toonden zich ten alle tijde loyaal ten opzichte van hun club. Een club waaraan vooral Dennis Bergkamp zich sterk verbonden voelt, want hij kwam al op heel jonge Dennis Bergkamp's carrière bracht hem naar detop van het Nederlandse voetbal. Vanaf het volgend seizoen gaat hij zijn voetbalkunsten vertonen op de voetbalpla neet die "Serie A heet. Foto: OnzelMondial Na in 1988 van Volendam naar Ajax te zijn gekomen is het moment van afscheid daar voor Wim Jonk. De be gaafde spelmaker neemt vanmiddag afscheid van het Ajax-publiek. Foto: Louis van de Vuurst leeftijd naar De Meer. Wim Jonk arriveerde later, maar be wees vrijwel meteen een "Ajacied" te zijn.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 18