VOOR DE LOL VERSLAPPEN KAN NIET Een heldere kijk op zaken en een reële blik op de toe komst: Dick van Burik, het verdedigende talent van Ajax. Foto: Louis van de Vuurst tot het begin van dit seizoen alle wedstrijden die ik speelde gezien. Hij miste er nooit één. Pas dit seizoen is hij voor het eerst een paar keer niet meegeweest naar uitwedstrijden met het eerste. Daardoor liep hij onder meer mijn debuut mis! Was hij dagen doodziek van." "Ik heb ook het gevoel dat ik het eerste elftal kan halen. Dat een basisplaats bereikbaar is. Op de training merk ik dat het steeds makkelijker wordt om de vaste spelers van het eerste bij te houden. In het begin dat ik erbij kwam had ik het echt heel zwaar en moest altijd heel geconcentreerd bezig zijn. Elke training bij het eerste is ook een wedstrijd, omdat die jongens doordeweeks bezig zijn om hun basis plaats af te dwingen. Een beetje verslappen, zoals bij het tweede op de training nog wel eens kan, is er echt niet bij. Stap voor stap is dat beter gegaan en werd het makkelijker mij te handhaven." "Veel illusies over een basisplaats maak ik me overigens nog niet. Vóór mijn positie in het veld heb ik Sonny Silooy, Danny Blind en Johnny Hansen staan. Jongens met doorlo pende contracten, die kunnen nog jaren mee en geven mij dus weinig kans op een vaste plaats in het elftal. Ik denk daarom wel eens aan een andere Eredivisieclub. Om mezelf te ontwikkelen moet ik namelijk wedstrijden op niveau spe len. Ik merk gewoon dat ik in wedstrijden met het tweede elftal af en toe wat nonchalanter ben. Dat is niet goed, maar het gebeurt wel. Je hebt het in die competitie met het tweede wel een beetje gezien en wil gewoon meer. Niet dat ik zonder plezier in het tweede voetbal, hoor. Integen deel zelfs. In het tweede is het net of je meer vrienden van elkaar bent, terwijl in het eerste alles draait om de presta tie. Maar ik kijk gewoon uit naar iets nieuws. Ik voel ge woon dat ik in de Eredivisie kan spelen." "Bij Elinkwijk voetbalde ik alleen maar voor mijn plezier en kon in het veld bij wijze van spreken alles doen wat ik maar wilde. Bij Ajax heb ik dat ook heel lang gehad. Dat ik echt voor de lol voetbalde en eigenlijk helemaal niet over het spel nadacht. Jongens die al langer bij Ajax speelden had den dat wel, en waren min of meer als echte profs bezig. Ik niet. Voetballen bij Ajax was mooi. Mooie toernooien en mooie reizen. Aan voetballen in het eerste elftal dacht ik helemaal niet. Maar door Dick de Groot, onze trainer in de junioren, en door mijn vader is dat langzaam veranderd. Ik kreeg in de gaten dat ik mijn geld met voetbal kon gaan Dick van Burik 'hier pose rend staand 2e van rechts met het eerste elftal': "In het tweede is het net alsof je meer met vrienden voet balt, terwijl bij het eerste al les draait om de prestatie. Foto: Louis van de Vuurst verdienen en stelde het bereiken van het eerste elftal als doel." Ruud Pompert

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11