A J A X - HEERENVEEN BEKERFINALE 1993 Naam: Jan de Visser Geboren: 01-10-1968 Volgens Foppe: „Heeft zich ontwikkeld van linkervleugel verdediger tot een linkshalf met een grote actieradius. Heeft in een aantal belangrijke wedstrijden de beslissende voorzet gegeven. Is een goeie aan het worden. Ja, het gerucht gaat dat PSV dat ook in de gaten heeft. We zien het wel". Naam: Leeroy Echteld Geboren: 30-09-1968 Volgens Foppe: „Is de man die het vaakst aan de bal is. Hij heeft een hele goede techniek en veel overzicht. Zijn tempo is nog wat aan de lage kant. Heeft geleerd om ook te verdedigen en het gaat rede lijk. Ik ben over zijn ontwikkeling niet ontevreden". Naam: Maarten de Jong Geboren: 26-03-1962 Volgens Foppe: „Is Mister Heerenveen. Is een terriër en wordt als voetballer onderschat. Hij kan het heel aar dig. Heeft Romario uit de wedstrijd gespeeld en heeft zodoende een belangrijke rol gespeeld in het behalen van de KNVB-Bekerfinale". Naam: Marco Roelofsen Geboren: 03-10-1968 Volgens Foppe: „Heeft dit seizoen veel belangrijke doelpunten gemaakt. Zoals de winnende treffers tegen PSV en Den Bosch. Heeft het vermogen om met zijn goede schot uit de tweede lijn te scoren. Is een beetje onrustig. Heeft het in zich een goede voetballer te worden". Naam: Gerrie Schaap Geboren: 09-11-1964 Volgens Foppe: „Na de bekerwedstrijd tegen Den Bosch een basisplaats gekregen door het wegvallen van Tony Alberda. Gerrit heeft het goed gedaan. Technisch vaardig en kan goed schieten. Heeft moeite om een hele wedstrijd actief te blijven. Is voor mijn gevoel nog te veel een speler van momenten". Naam: Erik Tammer Geboren: 29-06-1969 Volgens Foppe: „Een goaltjesief. Als hij de hele competitie had gespeeld, had hij zeker bij de topscorers van de eerste divisie gestaan. Scoort uit de meest rare hoeken, maar mist nogal eens de meest eenvoudige. Hij moet meer mee leren denken en doen, maar doet z'n best. Naam: Erik Regtop Geboren: 16-12-1968 Volgens Foppe: „Nog te individualistisch ingesteld. Technisch heel begaafd en veel gevoel voor de goal. Moet leren in het belang van het elftal te spelen. Ik ben bezig hem dat te leren en ik heb het gevoel vorderingen te maken. Maar hij moet het zelf doen. Maar als een Regtop in goede doen aan de bal is, ga ik op het puntje van m'n stoel zitten". 12

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 12