DERBY OM IN TE LIJSTEN AJAX-FEYENOORD GEDEGEN FUNDAMENT Een wedstrijd om in te lijsten. En niet in zomaar een lijstje maar één met gouden krullen. Ajax Feyenoord is het tover woord dat deze zondagmiddag in zijn greep heeft, net zoals de eerdere klassieke ontmoetingen die in dit seizoen het Ne derlandse voetbalvolk bezig hielden. Toch ligt er rond deze editie van Ajax - Feyenoord een mys terieuze glans. Die wordt gebracht door de situatie in de competitie, waar Ajax en Feyenoord (de één wat meer dan de ander) op het vinkentouw achter PSV zitten. De winnaar van de strijd in het Olympisch Stadion mag nog hopen op de titel. De verliezer neemt afscheid van de titelaspiraties. En eindigt de wedstrijd vandaag in een gelijkspel, dan zijn eigenlijk beide clubs verliezer. Voorzichtigheid is uit den boze, zowel Ajax als Feyenoord zal met open vizier voor de winst moeten gaan. Dat is overigens toch een prettig ken merk van de Amsterdams-Rotterdamse ontmoetingen. De andere grootmacht van het vaderlandse voetbal, PSV, houdt zich in de directe confrontaties regelmatig schuil, om dan toe te slaan. Bij Ajax - Feyenoord en Feyenoord - Ajax ligt er zo'n mooie geschiedenis op de achtergrond en is de rivaliteit zo open en zonder complexen, dat beide partijen het beste van zichzelf geven. KICK OFF NR. 22 - 3 Edwin van der Sar verdedig de drie keer het Ajax-doel tegen Feyenoord. En drie keer bleef hij ongeslagen. Op de foto uit Edwin zijn blijdschap over één van de vijf Ajax-goals in de Beker wedstrijd van dit seizoen. Foto: Louis van de Vuurst inmiddels aangekondigd als een optie voor de toekomst. Hij kan zowel in de middenlinie als op de libero-plaats uit de voeten. Voorin wordt niet gegoocheld met de buitenspelers. Gaston Taument aan de rechter- en Regi Blinker aan de linkerzijde. Wat de spitspositie betreft ligt dat anders. Van Hanegem vond John van Loen beter in de speelstijl van Feyenoord passen dan de goocheme Joszef Kiprich maar werd niet he lemaal op zijn wenken bediend. Bovendien komt het op portunisme van Mike Obiku af en toe van pas. Wie er ook zullen spelen, de aparte vibratie die Ajax - Feye noord te weeg brengt zal niet veranderen. Terwijl op de tri bune hier en daar gemengde gevoelens te bespeuren zijn (Amsterdammers en Rotterdammers zien de landstitel liever in één van beide steden, dan in Eindhoven terecht komen) gaan Ajax en Feyenoord voor de punten en de eer. Ajax wil nog eens onderstre pen wie dit seizoen het bes te voetbal speelt, Feyenoord aast op revanche voor het dubbele pak slaag in De Kuip. Ben Tornato De derde Derby van Nederland kan de balans niet meer ver storen. In Rotterdam kwamen Ajax en Feyenoord elkaar al twee keer tegen en dat leverde een totaalscore van vier punten en de doelcijfers 8 - 0 in Ajax-voordeel op. De cijfers zijn veelzeggend en doen de Maasstad flink pijn. Maar Feyenoord staat wél boven Ajax op de ranglijst. En daar gaat het, op jacht naar de titel, om. De nederlagen in eigen huis (3-0 in competitieverband en 5-0 in de halve finale van het Bekertoernooi) zit Feyenoord vanzelfsprekend niet lekker. Het zal een extra motivatie zijn om vanmiddag alles uit de kast te spelen. Welke cijfers er om kwart over vier vanmiddag ook op het scorebord zullen staan, Feyenoord kan terugkijken op een uitstekend seizoen. Onder leiding van Willem van Hanegem is er optimaal gepresteerd. De Kromme weet als geen ander wat de kwaliteiten en wat de gebreken van zijn ploeg zijn. Leunend op een gedegen fundament werd er weinig averij geleden en dat, terwijl het elftal regelmatig werd verstoord door blessureleed. Henk Fraser is nog steeds niet fit na zijn beenbreuk, Arnold Scholten heeft lange tijd ontbroken, Ruud Heus was regelmatig gekwetst, Daarbij komt dat een aantal spelers lijdt onder de last van teveel gele kaarten (John de Wolf, Peter Bosz). In de defensie zorgen de Johnnen Metgod en De Wolf voor een pak ervaring vóór doelman Ed de Goey. Op de flanken acteren, op rechts, Ulrich van Gobbel (soms ook Arnold Scholten)op links, Ruud Heus (soms Errol Refos). In de middenlinie zorgt Pe ter Bosz voor het zwaarte punt naar achteren, met naast zich Dean Gorré en Robbie Witschge. Ex Ajacied Orlando Trustfull heeft zich

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3