VOORWEDSTRIJD LUCKY AJAX-FEYENOORD LUCKY AJAX KICK OFF NR. 22 - 29 Wie meer wil weten over "Lucky Ajax" en in het bij zonder over de mogelijkhe den het elftal van "Lucky Ajax" uit te nodigen voor vriendschappelijke wedstrij den kan zich wenden tot het secretariaat: Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Tel: 020 - 69465115 onder vermelding van: "Lucky Ajax" Op 1 december van 1992 vond de officiële oprichting plaats van "Lucky Ajax", de club van oud - Ajacieden. Menigeen weet van het hoe en wat van "Lucky Ajax" maar voor dege nen die nog verbaasd opkijken bij het horen van die kenmer kende naam volgt hier een beknopte uitleg over dit nieuwe fenomeen. "Lucky Ajax" is in feite een vereniging binnen de vereni ging AFC Ajax. Een vereniging, die uitsluitend bestaat uit oud-voetballers van de club, vanaf het begin van het be taalde voetbal in 1954. Om lid te kunnen worden van "Lucky Ajax" moeten er aan een aantal criteria worden voldaan. In het kort komt het er op neer dat de leden minstens een totaalaantal van 100 punten moeten hebben vergaard. Dat aantal van honderd is opgebouwd uit het aantal seizoenen dat een speler voor Ajax is uitgekomen (elk seizoen is goed voor tien punten) en het aantal wedstrijden dat de speler in het eerste elftal van Ajax heeft gespeeld. U zult begrijpen dat veel illustere Ajax-namen deel uitma ken van de club, die het ontwikkelen van diverse activitei ten nastreeft, in zowel sociale als sportieve (liefst een com binatie van beide) zin. "Lucky Ajax" is een uitstekend medium voor het verzorgen van promotionele activiteiten van de AFC Ajax, en ook op andere gebieden hoopt "Lucky Ajax" zich (met de schat aan ervaring op voetbalgebied maar ook daarbuiten) verdien stelijk te maken voor de moederclub. De meest in het oog springende activiteiten van "Lucky Ajax" zijn de wedstrijden die het elftal in den lande speelt. Die wedstrijden, tegen verenigingen maar ook tegen be- drijfselftallen, trekken steevast veel publiek. Geen wonder want al verandert het elftal van "Lucky Ajax" wel eens van samenstelling, het ledenbestand van de club staat er borg voor dat er iedere keer een team vol beroemdheden binnen de lijnen komt. Oude tijden herleven wanneertegen half een vanmid dag de elftallen van Lucky Ajax en Feyenoord het veld van het Olympisch Stadion betreden. De helden van wel eer binden nog eens de strijd met elkaar aan, voordat de toppers van nu het balbezit gaan betwisten. Het Goud van Oud van Ajax en Feyenoord brengt onder andere de volgende sterren op de mat: Feyenoord: Frans Bouwmeester, Eddy Treytel, Wim Rijs- bergen, Sjaak Troost, Hans Venneker, Ben Wijnstekers, Jan van Deinsen, Henk Warnas, Stanley Brard, Cees-Jan Snoeck, Henk Wery en Michel van de Korput. Ajax: Piet Schrijvers, Sjaak Swart, Gerrie en Arnold Müh- ren, Johnny Rep, Dick Schoenaker, Ruud Krol, Wim Suurbier en Keje Molenaar. Oud-Feyenoord, dat al vanaf 1933 bestaat en onder leiding staat van Rini van Woerden, heeft oud-manager Guus Brox als eregast meegenomen naar het Olympisch Stadion en zal bij het zestigjarig bestaan van "Oud Feye noord" Lucky Ajax uitnodigen. Dat "uit"-duel wordt op 2 oktober gespeeld op het Feyenoord-terrein Varkenoord. Het bestuur van "Lucky Ajax" bestaat uit de volgende leden: voorzitter: secretaris: penningmeester: algemene zaken: Piet Keizer Dick Schoenaker Werner Schaaphok Keje Molenaar Binnen de vereniging "Lucky Ajax" zijn twee commissie's geformeerd, een wedstrijdcommissie, die zich vooral bezig houdt met de organistatie van wedstrijden, en een activitei tencommissie, die onder meer zorg draagt voor de feest avonden en andere activi teiten. De activiteitencommissie be staat uit de volgende oud spelers: Donald Feldmann, Jan van Dregt en Rob de Wit. De wedstrijdcommissie wordt gevormd door: Joop Stoffelen, Sjaak Swart en Donald Feldmann.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 28