"HET STERKE GEVOEL IS ER WEER" MICHEL KREEK gebeuren willen wij de titel nog pakken. Door Ajax-Feye- noord, de resterende competitiewedstrijden en de Bekerfi nale tegen Heerenveen te winnen, kunnen wij het seizoen voor onszelf en onze aan hang nog mooi afsluiten." OP TIJD Michel sluit een seizoen af, waarin hij maanden achter een in een diep dal zat. Aan het einde van het schitte rende seizoen 1991-1992 was de toen doorgebroken Ajacied doodmoe en liet hij het EK in Zweden aan zich voorbij gaan om eens goed uit te rusten. Maar ook in de voorbereiding op de hui dige voetbaljaargang kon Michel niet lekker aanpik ken en rommelde 'De Com mando' frequent in de ach terhoede van het Ajax-pelo- ton. Pas de laatste twee maanden, sinds de uitwed strijd tegen Volendam op 7 maart, hervindt hij weer langzaam zijn wedstrijdrit me en oogt de linkermid denvelder weer scherp. "Ik kom weer op tijd op de juis te plaats. Want dat is het wanneer je uit vorm bent; je bent steeds net een fractie te laat. Vandaar ook dat je veel overtredingen maakt en gele kaarten krijgt. Om dat te veranderen wil je van alles doen. Je gaat nog har der trainen en ook actie's maken die helemaal geen nut hebben. Maar dat werkt dus niet. Ik heb nu geleerd dat op het moment dat je in een dalletje zit, je dat dom weg moet accepteren en vooral gewoon moet blijven doen." "Maar dat accepteren is juist zo moeilijk. Vooral voor mij, omdat ik iemand ben die er juist heel erg over inzit wanneer 'ie slecht speelt. Maar dat is nu alle maal achter de rug. Het sterke gevoel is er weer." VIJFDE AJAX-FEYENOORD Voor Michel Kreek wordt het vandaag zijn vijfde VOORWEDSTRIJD "Vorig seizoen was het de gewoonste zaak van de wereld dat ik op het bord stond. Maar nu ben ik opgelucht als mijn naam bij de eerste elf staat geschreven." Het zijn de woor den van Michel Kreek, hét voorbeeld van een jonge talent volle sportman die doorbreekt, ver terugvalt en langzaam weer terugkomt. Want met dat laatste is de linkermiddenvelder bezig; terug komen. Niet snel, maar wel gestaag. En in ieder geval ge staag genoeg om in de eindfase van dit seizoen toch nog van waarde te kunnen zijn voor Ajax. Vandaag bijvoor beeld, tegen aartsrivaal Feyenoord. Ajax-Feyenoord, de klassieker van het Nederlandse voetbal, is vooral een wedstrijd voor de media en de supporters die thuis, op hun werk of bij hun eigen voetbalvereniging soms hoog oplopende discussies uitlokken en opvoeren. De spe lers van de twee beroemdste clubs van Nederland merken wel wat van die verhoogde interesse, maar werken normaal en rustig naar de topper toe en beginnen pas die speciale spanning te voelen wanneer ze de bomvolle Kuip of het uit puilende Olympisch Stadion betreden. "Dan voel je dat Ajax-Feyenoord een beladen wedstrijd is", weet Michel Kreek. KICK OFF NR. 22 - 12 Die 'Ajax-Feyenoord-fever' ontwikkelde zich bij Michel Kreek in de junioren van Ajax. "In de jeugd ontmoet te je Feyenoord alleen tij dens toernooien. Regelma tig speelde je dan tegen ze in een halve- of hele finale en wilde je koste wat 't kost van ze winnen. Ja, er leefde dan echt zo'n derby-sfeer tje. In de jeugd speelde je ook regelmatig voorwed strijden bij Ajax-Feyenoord. Dat was altijd schitterend, omdat De Kuip of het Olympisch Stadion tijdens jouw wedstrijd langzaam volliep. Nu, als speler van het eerste elftal van Ajax, vind je het ook weer schit terend dat het een volle bak is voor jouw eigen wed strijd." De wil om te winnen is bij de Amsterdammer in de duels met Feyenoord overi gens niet groter dan in wedstrijden tegen andere clubs. "Want ik wil altijd winnen, al heeft winst op Feyenoord toch wel iets ex tra's. Deze Ajax - Feyenoord is voor ons extra belangrijk, omdat we het publiek wat moois moeten bieden nu we niet meer in aanmerking komen voor het landskampioenschap. Daar ga ik tenminste van uit, want er moet wel een wonder Klaar voor de twee finales die het seizoen 1992-1993 afsluiten: Michel Kreek. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 12