DE KORBACH-VONK SLOEG OVER s AJAX-VOLENDAM I KICK OFF NR. 17 - 3 IN DE SCHUUR SLIMME DADENDRANG nisch sterke verdediger gaat graag aanvallend op avontuur en het fluistercircuit heeft het reeds over belangstelling uit Eindhoven... Het middenveld van Volendam scharniert ook soepel. Na tuurlijk speelt Johan Steur daar een belangrijke rol, maar tijdens zijn langdurige afwezigheid vanwege een blessure, kwam aan het licht dat ook de andere Volendam-midden- velders de zaken kunnen regelen. André Wasiman is zo'n speler die langzaam maar zeker de onderschatting van zich afschudt. Oud-Ajacied Danny den Ouden en Alex Pastoor zorgen voor kracht, loopvermogen en balwinst, terwijl Jorg Smeets zich vanuit de middenlinie regelmatig gevaarlijk toont aan het front. De snelheid van Fabian de Freitas maakt van deze Amster dammer een ideale countervoetballer. Met het nummer 11 maakt Hans Bond zijn eerste optreden in De Meer. Deze jongeman werd door Korbach uit het tweede elftal gevist. Het gebrek aan ervaring was van minder belang, vond Kor bach terecht, want Bond kon VOETBALLEN. En daar gaat het om. Volendammer techniek en bravour maakten van Bond al snel een smaakmaker. Wat wel eens vergeten wordt is dat Hans Bond een uitstekend inzicht heeft. Ook onder druk blijft hij kalm en de ogen en de hersens gebrui ken. Op de bank naast Fritz Korbach zit ook nog een aantal vol waardige Eredivisiespelers, zodat Volendam zich geen grote zorgen hoeft te maken. Op de golven van het succes zal het vandaag in De Meer on getwijfeld met élan ten strijde trekken. Nee, niet super-aanvallend, want in het spel dat Korbach dicteert zit veel realisme besloten. De degelijke defensie en het drukke middenveld wachten op de kans een aanval te lanceren. PSV ondervond aan den lij ve wat de slimme dadendrang van Volendam kan beteke nen en Ajax is gewaarschuwd. Ben Tornato In de serie thuiswedstrijden is "Ajax-Volendam" één van de meest aansprekend. Het heeft te maken met een zekere band die er bestaat tussen Mokummers en Wijdbroeken. Het kan niet anders of ook de niet-neutrale voetballiefhebber kijkt met een zekere vertedering naar de prestaties van de voetballers uit het IJsselmeerdorp. Het is een klein wonder dat een kleine gemeenschap als die van Volendam tientallen jaren lang genoeg talent voort kan brengen zich kan meten op het hoogste niveau. Boven dien bood Volendam het Nederlandse voetbal een keur aan begaafde spelers, "mooie" voetballers, zoals de gebroeders Mühren, Pier Tol, Keje Molenaar en Wim Jonk. Al is de eigen inbreng nog steeds de basis, in de laatste ja ren duiken steeds meer spelers van buiten de dorpsgrenzen in het elftal op. Het geeft de club een wat steviger funda ment en dat blijkt onder meer uit het feit dat de beroemde en beruchte "Heen en Weer" alweer geruime tijd in de schuur staat. En wat Volendam betreft blijft-ie daar voorlo pig. Aan het begin van het seizoen was de stemming overigens anders. De uitermate slechte start van de competitie maak te alweer geluiden los als zou het voor Volendam beter zijn om maar weer eens een trapje lager te vertoeven. Men zag het niet zitten in het oranje-elftal, dat zonder identiteit wedstrijd na wedstrijd het moede hoofd in de schoot legde. De ommekeer kwam met het aanstellen van een nieuwe trainer. Fritz Korbach nam plaats op de bank waar hij eerder al eens had gezeten. Alleen al zijn aanwezigheid leek de spelers te injecteren met dadendrang. De vonk sloeg over, de machine kwam weer aan de praat, enthousiasme voedde het talent en Volendam klom op spectaculaire wijze uit de put om zich nu vlak onder de top terug te vinden. Door het hervonden vertrouwen kwam het voetballend ver mogen van Volendam boven drijven. In het doel pareert Edwin Zoetebier de aanvallen op vol wassen wijze. Zijn territorium wordt afgeschermd door een hecht viertal. Winand van Loon op rechts, Robert Mo lenaar en René Binken in het centrum en Tom Sier op links. Laatstgenoemde heeft veel in zijn mars. De tech- Ajax - Volendam van vorig jaar was de turbulente start van het seizoen 1991-1992. In De Meer verloor Ajax Jan Wouters met een rode kaart maar won met 3-1 van de oranjehemden die één van de drie doelpunten incas seerden via een strafschop. Daartegen wordt op de foto geprotesteerd. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 5