kick off ^en van z'in Pure ^asse- gent positiespel kenmerkten Gerrie Mühren die in 1976 Ajax verliet om het publiek van Betis Sevilla te laten smul len. Arnold Mühren trad na een paar jaar in de voetsporen van zijn broer. Hij speelde aanvankelijk in Ajax 2 maar was een regelmatige bankzitter in de tijd dat het Grote Ajax Europa veroverde. Ondanks een aantal uitstekende invalbeurten zat een vaste plaats er toen niet in. Arnold vertrok naar FC Twente en stapte via Enschede over naar Ipswich Town. Daar kwamen de grote kwaliteiten van Arnold nog meer aan het licht. Samen met Frans Thijssen regeerde hij op het mid denveld van de Engelse club die werd getraind door Bobby Robson. Manchester United was "Arnie's" volgende club en toen hij daar, na nieuwe successen, transfervrij werd, haalde Ajax hem in 1985 opnieuw binnen. De man met -ook al- een geraffineerde traptechniek en groot spelinzicht, won met Ajax in 1987 de Europa Cup voor Bekerwinnaars. Op 21 mei 1989 nam Arnold Mühren afscheid als betaald voetballer. In de zomer van 1980 haalde Ajax een nieuw Volendams talent binnen: Keje Molenaar. Die had als middenvelder en verdediger een uitstekende indruk gemaakt. In totaal speelde Keje, die als Ajacied het Nederlands elftal bereikte, 98 officiële wedstrijden voor Ajax. De laatste voetballer die het Oranjehemd van Volendam verwisselde voor het Ajax-shirt was Wim Jonk. Die arriveer de in 1988 met stille trom in het Ajax-stadion maar laat te genwoordig zijn geweldige talent naar believen over de voetbalakkers vloeien. De eerste van de twee Mührens, Gerrie, die een sierraad voor het Grote Ajax van de beginjaren zeventig was. Arnold Mühren met zijn ge zin in de Ajax-kleedkamer nadat hij zijn laatste wed strijd voor de club heeft ge speeld. Foto: Louis van de Vuurst Wim Jonk, hier als Ajacied in het Oranje-shirt van het Ne- derlands elftal, is de laatste T i^r Volendammer die het Ajax- publiek wekelijks laat genie- NR. 17-21 Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 22