VRIENDEN EN COLLEGA'S A J AX IS EIGEN AANVALLENDE VERDEDIGER DANNY DEN OUDEN KICK OFF NR. 17-19 Die overgang ging met gemengde gevoelens. Danny: "Bij Ajax ben ik opgegroeid, die club is eigen. Ik heb er een fan tastische jeugd gehad en ik heb er veel vrienden. Michel Kreek, Bryan Roy en Richard Witschge bij voorbeeld. We gingen samen met de tram naar Ajax, we gingen samen de stad in en maakten lol. Bij Volendam zijn de jongens op de training en tijdens de wedstrijd je vrienden. Maar daarna ga je naar huis en heb je geen contact meer. Voetbal is nu werk geworden, terwijl ik het bij Ajax als een lolletje zag. Het was lang leve de lol, ik leidde een lekker leventje. Ik neem het voetbal pas sinds kort serieus. Nee, de echt goede mentaliteit had ik toen niet. Over het wel of niet halen van het eerste dacht ik nooit veel na, de druk om te presteren kende ik niet. Nu weet ik dat ik met voetbal mijn geld moet verdienen en dat een goede loopbaan je niet komt aan waaien. Komt natuurlijk ook omdat je er nu echt bij hoort. Je doet mee met het eerste, je voetbalt in de Eredivisie." De eerste zestien wedstrijden voor Vollendam verliepen perfect. De zeventiende (op 2 juni 1991) duurde slechts twee minuten. Danny den Ouden werd tegen FC Utrecht met een zware knieblessure per brancard van het veld ge- Danny den Ouden, een Vo- lendamse Ajacied met het klokgelui van de Westerto ren in zijn hart. Foto: Louis van de Vuurst dragen. Pas dit seizoen kwam hij weer in actie. Als rechter middenvelder. "Eentje die kan verdedigen maar ook de achterlijn haalt", voegt Danny toe, "Opbouwend kan ik best wel wat, dat mag ik hier laten zien. Bij Ajax riepen ze altijd onmiddellijk dat ik die bal moest afspelen, dat de aanvallende acties gemaakt moesten worden door de spe lers met een trukendoos. Nou, die doos heb ik niet, maar ik haal wel makkelijk de achterlijn." Daarmee lijkt Danny te voldoen aan de profielschets die Louis van Gaal enkele weken terug maakte. Dat is Den Ou den niet ontgaan: "Kijk, op het moment dat je bij Ajax ver trekt, denk je dat je daar nooit meer terugkomt maar er gens diep in je hart blijf je toch hopen. Toen ik Louis van Gaal hoorde, heb ik ook meteen Frank de Boer en Michel Kreek gebeld om te zeggen dat ze mijn naam gerust moch ten noemen!", lacht Danny, die het overigens zeer naar zijn zin heeft bij Volendam. "Door Fritz Korbach is er weer le ven in de brouwerij gekomen, is er sfeer en beleving", licht hij toe, "we voetballen lekker, lachen veel en pakken pun ten. Mij hoor je niet klagen. Ik laat alles over mij heenko men en maak me niet druk over de toekomst. Maar Ajacied zal ik altijd blijven." Ruud Pompert ie hele leven uit je slaap worden ge wekt door de klokken van de Wes tertoren, zoon van de bakker uit de Nieuwe Leliestraat en sinds de E-tjes voetballer van Ajax. Amsterdamser kan het bijna niet. Ook daarom kost te het Danny den Ouden heel veel moeite om de overstap van Ajax naar Volendam te maken. De rechtermid denvelder liet zijn jeugdliefde in de steek om te bouwen aan de toe komst. Een toekomst waarvan hij stiekum hoopt dat die hem weer naar Mokum leidt. De Ajacied en speler van Volendam verruilde dè stad voor hèt dorp om dat hij het gevoel had in het tweede elftal van Ajax en op de bank bij het eerste niets meer te leren. "Ik was bang bij Ajax te blijven hangen en net als veel andere jongens op den duur terug zou moeten naar de één of andere amateurclub", herinnert de 22-jarige voetballer zich. "Bij Ajax zag Leo Beenhakker mij alleen als rechtsback. Louis van Gaal, die toen nog tweede trainer was, vond mij in die tijd verdedigend sterk maar opbouwend matig. En met Danny Blind en Sonny Silooy als con currenten, zat een plaats bij de bes te elf er daarom niet echt in. De kans die ik bij Volendam kreeg heb ik daarom meteen ge grepen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 20