Ronald de Boer... terug in De Meer na een leerzame ander halfjaar bij FC Twente... Foto: Louis van de Vuurst lems, Dennis Bergkamp en ik in aanmerking voor één en de zelfde positie plaats", legt Ronald de Boer verder uit, "De concurrentie was hierdoor moordend en je had geen rusti ge basis om een prestatie neer te zetten. Na afloop van een wedstrijd in het eerste van Ajax had ik altijd een heel ver moeid gevoel in mijn benen. Dat was gewoon de spanning, verkeerde spanning. Na mijn debuut tegen Sparta drie we ken geleden, had ik daar absoluut geen last meer van. Dat komt enerzijds door het aantal wedstrijden dat ik bij FC Twente heb gespeeld, maar vooral door het ontspannen ge voel waarmee ik nu in het eerste elftal van Ajax voetbal." SPECTACULAIR DEBUUT Ronald voetbalt sinds zijn rentree -zijn officiële debuut maakte hij in het seizen 87/88 tijdens de spectaculaire 6-4 overwinning van Ajax op PEC Zwolle- voor Ajax veel 'vrijer'. Omdat hij weet dat de kans op een basisplaats nu veel gro ter is dan gedurende zijn eerste periode bij de hoofdmacht van Ajax. "Ajax heeft mij tussentijds bij FC Twente vandaan gehaald. Dat betekent dat ze vertrouwen in me hebben," weet Ronald, die de eerste weken na zijn terugkeer onder- dak vond bij zijn schoonouders in Amsterdam. "Het is een waardering. Voor mezelf heb ik gesteld dat ik dit seizoen af en toe genoegen moet nemen een plaats op de reserve bank en moet hopen op zoveel mogelijk wedstrijden. Vol gend jaar, wanneer Dennis Bergkamp en Wim Jonk zijn ver trokken, moet ik een vaste basisplaats veroveren. Ik ben op verschillende posities in het veld inzetbaar en heb dus meer dere kansen. Volgend seizoen wordt daarom heel belangrijk voor mij." VOLWASSEN De Twentse ervaringen hebben Ronald als voetballer en als mens goed gedaan. Over het eerste aspect stelt hij: "Bij FC Twente heb ik als voetballer ervaring opgedaan, door iedere week te spelen. Ik was er belangrijk en kreeg verantwoorde lijkheid. Daarmee heb ik leren omgaan. Ik kan nu nu een wedstrijd lezen. Op veranderende wedstrijdsituaties reageer ik nu veel beter. Wanneer ik bij Ajax was gebleven denk ik dat ik wat dat betreft nog niet zo ver was geweest. Ge woon, omdat ik bij Ajax echt nog niet aan de veertig, vijftig hele wedstrijden zou zijn toegekomen." Ronald heeft in Enschede ook persoonlijkheid gekregen. "Daar stond ik voor het eerst op eigen benen en moest ik er samen met mijn vriendin het beste van maken. Dat is heel goed gelukt, want we hadden het ontzettend naar onze zin in Enschede." Door voor het Bekerduel FC Twente-Ajax vijf tienduizend chocoladerepen uit te delen, wilde Ronald zijn dankbaarheid daarvoor aan het publiek in Enschede tonen. "Wanneer Ajax mij niet had terugggenomen, was ik zonder problemen nog enkele seizoenen in Enschede gebleven. Er wordt wel eens tegen mij gezegd dat mijn gedrag ook vol- wassener ben geworden. Maar dat is iets wat je zelf niet merkt. Dat gebeurt blijkbaar zonder datje het in de gaten hebt." Ruud Pompert

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 13