We waren er helemaal klaar voor. Als het aan ons zou lig gen zou Auxerre volledig van de mat gespeeld worden. Om kwart voor vier haalde ik Bert op van het station, waarna we als een speer richting De Pijp reden om daar onze gebruikelijke roti te gaan nuttigen. Omdat de Al- bert Cuypstraat volgens goed Amsterdams gebruik weer eens was opgebroken, waren wij gedwongen onze par keerplaats ergens anders te zoeken. Na een vijftal minu ten rondgereden te hebben vonden we 'n plekje op de Ruysdaelkade. Daarvandaan zou het slechts vijf minuten lopen zijn naar ons favoriete Surinaamse eethuis. We konden kiezen uit twee looproutes. De een, een vrij saaie, zou ons via de Jan Steenstraat op de plaats van be stemming brengen. De ander, die ons veel meer aan sprak, leidde ons langs de aldaar gevestigde midden stand, die zich heeft gespecialiseerd in het oudste beroep ter wereld. Voordat we zover waren, was onze aandacht al getrok ken door een tabernakel genaamd 'Jan Steen'. Je zou je bijna afvragen hoe men op zo'n originele naam gekomen was, maar dat is nu even niet aan de orde. Buiten het feit dat een pilsje er slechts fl. 1,50 kost, ben ik weer een stuk wijzer geworden over het kroeg-jargon. Men heeft mij in deze kroeg uitgelegd wat een Amsterdammertje is. Mocht iemand hierin geïnteresseerd zijn, dan raad ik die gene aan deze kroeg te bezoeken en met het bestellen van een borrel te wachten tot de fles bijna leeg is. Na ons moed ingedronken te hebben aanvaardden wij onze tocht. Uiteindelijk bereikten we zonder averij de roti-shop, al waar wij in no-time de door ons bestelde lekkernijen voorgeschoteld kregen. Als een ware orkaan (zonder naam) raasden wij over de schotels heen. Na tien minu ten zwijgend proppen was de tafel veranderd in een waar slagveld. Vervolgens gingen wij op weg naar wat eigenlijk ons hoofdgerecht had moeten worden. Dat dit reeds in de Al- bert Cuypstraat opgediend was, werd ons in de loop van de avond op pijnlijke wijze duidelijk. Voor de zoveelste maal dit seizoen werd Ajax afgetroefd op mentale weer baarheid. Gelaten ondergingen onze spitsen de aansla gen op enkels en achillespezen. Op dit moment staat er een elftal in het veld dat technisch heel aardig mee kan komen, maar moeite heeft de loopgraven te betrekken. De teleurstelling van Wij van Vak O is hevig. Liever nog hadden wij geen gehoor gegeven aan de lokroep van de roti, dan Ajax uit de Europa Cup te zien vliegen. Ed Vanzet KICK OFF NR. 20-14 In de afgelopen weken is Ja- ri Litmanen een bekende verschijning geworden in het eerste elftal van Ajax. Mede door de blessures in de Ajax-equipe kwam de Finse international aan de nodige speelminuten toe. In deze belangrijke fase van de competitie stellen meer dere Ajacieden reeds hun kandidatuur voor een basis plaats in het komende sei zoen. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 14