AUXERRE-AJAX De Europa Cup-sfeer in Auxerre kwam ook tot ui ting door de vele etalages die in de Bourgondische stad in de kleuren van de wed strijd waren uitgevoerd. De middenstand van Auxerre deed op deze manier mee aan een prijsvraag en gaf het stadsbeeld een mooi Eu ropa Cup-tintje. Foto: Louis van de Vuurst Stade l'Abbé Deschamps 3 maart 1993 17.000 Scheidsrechter: Arcangelo Pezzella (Italië) Op dinsdag 3 maart jl. werd de lont van de kwartfinale ontmoeting tussen Ajax en Auxerre aangestoken. Plaats van handeling was het gezellige Stade l'Abbé Deschamps in Auxerre waar een fantastische Europa Cup-sfeer hing. Ajax startte, naar goed ge bruik, overdonderend en opende na amper twee mi nuten de score. Maar het gaf daarna, naar slecht ge bruik, Auxerre de kans om langszij te komen en zelfs de leiding te nemen. Een doelpunt van Marciano Vink (zijn eerste Europese treffer) vlak voor rust bracht beide ploegen weer in evenwicht. Hoewel Ajax in de tweede helft andermaal domineer de wist Auxerre in de voor Ajax dramatische slotfase twee keer te scoren. Hieronder de opstellingen en de gegevens van Auxerre - Ajax: Auxerre: Martini; Goma, Prunier (60. Bonalair), Mazzolini; Guerreiro, Dutuel, Martins; Cocard, Baticle (80. Laslandes), Vahirua. Trainer: Guy Roux Ajax: Menzo; Silooy, Blind, Jonk (56. Kreek), F. de Boer; Alf- len, Vink, Davids; Bergkamp, Pettersson, Overmars (85. Lit- manen). Trainer: Louis van Gaal Scoreverloop: 2. 0 -1 Pettersson 16. 1 -1 Verlaat 43. 2 -1 Martins 45. 2-2 Vink 81. 3 - 2 Vahirua 90. 4 - 2 Dutuel Gele kaarten: Danny Blind en Frank de Boer KICK OFF NR. 19-27 Marciano Vink scoorde niet alleen in Auxerre, hij be hoorde ook tot de betere Ajacieden in de heenwed strijd tegen de Fransen. Op de foto duelleert Marciano met Auxerre-middenvelder Guerreiro. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 26