Zomer 1992, in de uitwed strijd tegen Sparta presen teert Jari Litmanen zich in het (uit-)shirt van Ajax. In dat eerste duel toonde Lit manen reeds aan een ver sterking te zijn voor de Ajax- selectie. Foto: Louis van de Vuurst Jari Litmanen...Finse onver zettelijkheid bij Ajax Foto: Louis van de Vuurst Beste wedstrijd: In mijn laatste seizoen voor Reipas be gonnen we heel slecht. We hadden een erg jong elftal en uit de eerste zes wedstrijden pakten we maar 3 punten. De ommekeer kwam tegen Valkeakosken. We wonnen met 6-0 en ik maakte vier doelpunten. Mooiste stadion: Ik heb er nog nooit gespeeld, maar Nou Camp van Barcelona heb ik wel gezien en dat maakte een grote indruk op mij. Van de stadions waar ik heb gespeeld vind ik Bernabeu van Real Madrid en het Pare des Princes in Parijs de mooiste. Vakantiebestemming: Vroeger ging ik naar Spanje, de Ca- narische Eilanden. Maar ik heb al een tijdje geen echte va kantie meer gehad. Twee weken voor de winter ben ik op vakantie geweest naar... Finland. Het mooiste van Finland: De meren en de zomers, die zijn prachtig met als hoogtepunt het Midzomernachtfeest. Het mooiste van Nederland: In vergelijking met Finland: de winters! Lekker zacht en kort. Bij ons ligt nog een pak sneeuw en is het ver beneden nul. Amsterdam vind ik een heerlijke stad. Hobbies: Voetbal. Eigenlijk ben ik geïnteresseerd in alle sporten en in Finland speelde ik ook basketbal, ijshockey en tennis. In mijn vrije tijd kijk ik graag naar voetbal-videoban den. Lekkerste gerecht: Aardappelpuree met gehaktballetjes en groenten. Maar dan wel door mijn oma klaargemaakt, dat is een echte specialiteit. Hoogtepunt carrière: Het contract bij Ajax. Wie ken je van RKC: De meeste spelers ken ik wel van ge zicht maar die namen onthoud ik maar niet. Ééntje wel, die vroeger bij Feyenoord speelde: Hoekstra. Wat wordt het vanavond: Ik zat op de bank toen we RKC uit met 5-0 versloegen. Dennis maakte toen een schitterend doelpunt. Vanaf de bank kon ik dat goed bekijken. Ik weet niet of het net zo makkelijk wordt. Natuurlijk gaan we van avond winnen maar met hoeveel, dat durf ik niet te zeggen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11