WOORD VAN DE VOORZITTER (supportersvereniging) In een brief van één van de initiatiefnemers van de actie "Wij zijn doodziek van ra cisme, doe effe normaal". Inderdaad, ook ik ben er doodziek van, maar het racisme is slechts het puntje van de ijsberg van wat er allemaal misgaat in de stadions van Nederland en de ons omrin gende landen. In ons Veronica-stadion voel je je nog op je gemak als er tenminste geen club op bezoek komt die rotzooischoppers meebrengt. Als ik op bezoek ga bij andere clubs in Nederland, dan krijg ik vaker het idee dat ik in een kooi zit dan in een stadion. Er zijn slechts enkele stadions waar je je happy voelt. Met onze supportersgroep durf ik me goed te laten zien in elk stadion. Onze supporters gedragen zich netjes, geen enkel probleem. Waarom kunnen die van de andere clubs dat niet? Ligt dat aan de club of aan de fatsoensnormen? Worden de grenzen van deze normen niet iedere keer verschoven door de overheid? Ik persoonlijk denk van wel. De overheid tolereert alles. En voor iets wat ze niet kun nen tolereren, maken ze een nieuwe wet, zodat dat wel kan. ledereen gaat zijn ver antwoording uit de weg. Dertig jaar geleden durfde niemand 's avonds zonder licht op de fiets te rijden. Wie rijdt er tegenwoordig nog met het licht aan in het donker? De fietsers worden verplicht een reflector te hebben op de banden en achterop, en ze mogen weer fietsen. Wanneer zie je een fietser of voetganger stoppen voor het rode licht? Er zijn zelfs automobilisten die zich niet laten storen door het rode licht. Wanneer zie je een fietser nog een hand uit steken? Dit zijn allemaal voorbeelden van het vervagen van normen. Ook het oprukkende racisme, fascisme en de vreemdelingenhaat weet men niet te stoppen. De EG-top wil nu de buitenlanders 'verbieden' de EG-landen binnen te ko men. Zo worden de problemen echter uit de weg gegaan. Het is kiezen voor de weg met de minste weerstand. Zo bereiken de vreemdelingenhaters toch hun doel. Zo lang deze tendens zich in onze maatschappij voortzet, zal het gedrag in de stadions er beslist niet beter op worden. Ik blijf hopen dat eens het gezonde menselijk verstand zal zegevieren. H.G.Runderkamp 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 7