Bij Volendam ontbreekt vandaag Danny den Ouden vanwege zijn derde gele kaart. Jammer voor hem om dat hij heel graag tegen zijn oude club had willen laten zien wat er nog in hem aan mogelijkheden schuilt. Of hij ooit terugkeert bij Ajax valt niet te voorspellen. Zo'n kans als Ronald de Boer doet zich niet gauw voor. De door Ajax van de hand gedane spelers blijven door gaans waar ze zijn. Legio voorbeelden zijn te noemen in de afgelopen jaren. Dat zal beslist ook gelden voor de Volendammer Wim Jonk die met zijn blindelings aan te spelen maatje Bergkamp naar de Internazionale Milan gaat. Hij is op een leeftijd dat er na zijn driejarige verbintenis in Italië waarschijnlijk geen drommen clubs met grote geldbuidels op de stoep zullen staan. Voor Wim Jonk is dit wel een eerste stap die erkenning inhoudt van zijn talent. In Vo lendam is veel gespeculeerd over de waarde die hij destijds hier had en nu voor Ajax en Inter blijkt te zijn. Deze onvergelijkbare grootheden zorgen voor het nodige spraakwater. Zelf blijft hij er nuchter onder zonder enige rancune richting technische staf van Volendam. Aan Tammer werd een soortgelijke vraag voorgelegd, zonder dat hij het goede antwoord kon geven. De factor geluk is wel in het spel, waarschijnlijk. Ajax wordt in Europees verband intussen aangemerkt als de kweekvijver voor Euro pa. Voor Ajax echter fungeren andere clubs als kweekvijver. Scouts als Swart, Pronk maar ook van Gaal zelf kijken hun ogen uit als ze bij clubs als bijvoorbeeld Volendam op de tribune zitten. Spelers als Tom Sier en Hans Bond weten vele ogen op zich ge richt. Voor Volendam leuken niet leuk. Volendam weet dat het financieel niet krachtig genoeg is om salarissen te bieden die die spelers hier kunnen houden. Andersom is het voor hun eigen ontwikkeling en voor het hele betaalde voetbal een goede zaak dat zulke spelers een klasje hoger weer meer kunnen leren. Als dan bovenin de kas met miljarden lires of pesata's gevuld wordt dan kan er naar onderen voldoende geld doorsluizen om daar de opleidingen in stand te houden, zoals bij Vo lendam gebeurt. Gekscherend vroeg de ex- voorzitter van de RKAV Volendam of Wim Jonk een 'tonnetje' in de clubkas zou kunnen storten als dank voor de eerste tien jaar van zijn opleiding die hij er ontving. Daarmee zou de club weer heel wat kun nen doen aan nieuwe talenten. Want die staan al weer te popelen om aan te treden. Ook in Volen dam. Want de club steekt goed in elkaar, zoals tel kens weer blijkt. TOM SIER F.C. VOLENDAM in de THUISHAVEN Redactie - adres: Geb. 01-01-1970 is een uitgave van de supportersclub H. Runderkamp Berend-Demmerstraat 24 1131 EE Volendam Telefoon 0 2993-6 45 80 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 4