TRADITIE, MOOIE SHIRTS, KARAKTER AJAX SPARTA KICK OFF NR. 16 3 BESCHEIDENHEID FRAAIE NAMEN CEREZO-BENEN Naast Michel Valke heeft trainer Rob Jacobs echter nóg een aantal geroutineerde krachten. Om met Nummer 1 te be ginnen: Edward Metgod, de net 33 jaar geworden keeper die al over de vierhonderd competitiewedstrijden speelde. Over zijn kwaliteiten kunnen wij kort zijn: uitstekend. In de verdediging is Ron van den Berg (32) de man die zijn jarenlange ervaring tot nut maakt. Ook Mike Snoei (29), de linker verdediger, kent de Eredivi sie van haver tot gort, iets dat tevens geldt voor de altijd gevaarlijke Edwin Vurens, die nochtans pas 24 lentes telt. Het gros van de Spartanen is geboren rond 1970 en afkom stig van de grazige weiden van de jeugdopleiding. Dat geldt voor de verdedigers Wim Bubberman (22), Patrick van Leeuwen (23), Oni Louhannapessy (24), Gérard de Nooijer (23) en de wat oudere John Schuurhuizen (26). Twee linies verderop stuiten we weer op een hele rits "ei gen kweek" met fraaie namen: Winston Bogarde (22), Car los Fortes (18), Elden de Getrouwe (nog 20), Dennis de Nooijer (23) Zé Rodrigues (19) en Adilson Dos Santos (18) zijn de "toekomst" van Sparta. Het duo Arno Doomernik en John Veldman (veelbelovende verdedigers) is afkomstig van PSV én tot de jonge ridders hoort ook een voetballer die in het Ajax-shirt voetbalde: Glenn Helder. Een zeer fantasierij ke linksbuiten die lef combineert met snelle voeten. t Ajax móet vandaag winnen, het kan zich geen puntverlies in eigen huis meer veroorloven. Voor Sparta staan er geen titelkansen op het spel maar de ploeg zal, de voorgangers indachtig, geen stap opzij doen om Ajax vrije doorgang te verlenen. Ben Tornato Ajax' eerste verliespunt in deze competitie leed het op Span gen. Het was de derde wedstrijd van het seizoen en op het terrein waar ooit Louis van Gaal als speler triomfen vierde, kreeg de Ajax-coach een teleurstelling te verwerken. Niet al leen omdat de 0-0 Ajax van een belangrijk punt beroofde, maar ook omdat het spel te wensen over liet. Ajax heeft dus nog een appeltje te schillen met de roem ruchte Kasteelclub. En daartoe dient het een scherp mesje mee te nemen want hoewel Sparta er op de ranglijst niet al te fameus voor staat, is het een ploeg die zich niet zo maar gewonnen geeft. Dat bleek bij voorbeeld in de uitwedstrijd tegen Feyenoord. In de derby van Rotterdam keek Sparta op een gegeven ogenblik tegen een 2-0 achterstand aan. Er leek voor de Grote Broer niets aan de hand. Maar een enke le omzetting en een extra dosis inzet tilden de Spartanen naar een verdienstelijke 2-2. Sparta is altijd een club geweest waarnaar ook door "de vij and" met enige liefde werd gekeken. Traditie, mooie shirts, karakter. De wat oudere bezoekers van de match van he denavond zullen zich ongetwijfeld de felle duels herinneren waarin (voor de flink wat ouderen) Rinus Terlouw en Tinus Bosselaar voorop in de strijd gingen. Of de wedstrijden waarin kerels als Hans Eijkenbroek en Theo Laseroms hun barricades oprichtten. De rol die Sparta in die jaren vertolk te is er heden ten dage niet bij. Elk jaar begint Sparta met begrijpelijke bescheidenheid aan het seizoen, in de hoop dat de oude getrouwen de nieuwe lichting talent kunnen leiden. En wanneer zo'n ervaren speler wegvalt, doet dat verlies zich extra voelen. Dat bleek in de periode dat Michel Valke ontbrak. Deze kleine meester hoort tot de meest on derschatte voetballers van Nederland. Hij is een volbloed, met liefde en passie voor het spel en een scherp inzicht. Een sierraad voor de ploeg, ook door zijn sportiviteit. Binnen Sparta is hij een baken waar vooral de jongere spelers zich op kunnen oriënteren. Valke kampt al enige tijd met een blessure en het is zeer twijfelachtig of wij hem vanavond met zijn linkervoet de bal kunnen zien beroeren. Marciano Vink en Zé Rodri gues vechten een verbeten duel uit tijdens de eerste ontmoeting tusen beide clubs in dit seizoen. Toen, op Spangen, rolde er een te leurstellende 0-0 uit de bus. Foto: Louis van de Vuurst Een andere Spartaan die behoorlijk wat ervaring heeft is de middenvelder met de Cerezo-benen, Gerald Sandel (29).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3