Petje af voor Clyde Wijn- hard. Na zijn eerste Ajax- "cap" poseert de schutter die vorig seizoen 19 keer raak schoot in Ajax 2 voor de Ajax-fotograaf. Foto: Louis van de Vuurst in mag wanneer je de dug-out uit moet om warm te lopen. Maar het debuut in de volgende wedstrijd heeft alles goed gemaakt." TOPSCORER Clyde is wat je noemt "eigen kweek" van Ajax. Na zijn aller eerste noppen te hebben versleten bij Blauw Wit (de club waar toen ook zijn oudere broers Jerrel en Steven speel den), ging hij op zijn tiende over naar Ajax. Daar doorliep hij alle jeugdelftallen en maakte hij meer dan een handvol trainers mee die hem de -lange- weg wezen naar de top. Maarschalkerweerd, Borman, Wijnands, Bruins, Slot, Huls- hoff, Rijsbergen, De Groot, Kohn, Van der lem. Steeds een stapje hoger. Maar waar hij ook in de spits stond, overal liet die sterke Clyde Wijnhard het net bollen. Tot de laatste etappes behoorde het A 1 -elftal en het Tweede. Vorig sei zoen was Clyde topscorer van Ajax 2 met 19 voltreffers en aan het eind van dat voetbaljaar mocht hij proeven van het eerste elftal. "Aan het eind van de competitie speelde Ajax vriendschappelijk in Engeland, tegen Burnley", herinnert Clyde Wijnhard zich. "We speelden met een super-jonge aanval: Ignatius Tuhuteru, Dan Petersen en ik. We wonnen, met 1-0, en Iggi Tuhuteru maakte het doelpunt. Geweldige ervaring natuurlijk." ZEVEN UIT ZEVEN "In de voorbereiding op dit seizoen," gaat Clyde verder, "mocht ik weer met het eerste mee. Ik speelde zeven wed strijden." En: "Zeven goals", voegt hij er onmiddellijk aan toe, als om aan te duiden dat doelpunten voor een spits het hele leven zijn. "Hoe ik voetbal? Ik ben vooral een gretige spits, ik kan goed in de kleine ruimte spelen. Wat wil je, ik ben opgeleid bij Ajax dus met de speelstijl van de ploeg mag ik geen problemen hebben. Ik moet in het drukke straf schopgebied alert zijn, scoren. Daar word je op beoor deeld." Hij zegt het met de kalme overtuiging van een jongeman die zich niet gek laat maken. Dat zit ook niet in hem. Clyde doet zijn best, kijkt, luistert, leert en zal er staan wanneer nodig. Geen dagdromerijen maar realisme. Zijn richtpunt is het volgende seizoen. "Dan wil ik er echt bij horen", zegt hij, "Een plaats hebben in de A-selectie."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11