AJAX- BAYERN MÜNCHEN KICK OFF NR. 15 - 14 BOTTE BAYERN-BIJL OPKIKKER VIER GOALS Maar op doelpunten moest Ajax tot na rust wachten. In de achtste minuut loste Schilcher (plaatsvervanger van de geblesseerde Huls- hoff) een schot dat Maier niet onder controle kreeg, waarna Haan de bal in het doel joeg: 1-0. Een kwartier later ving Gerrie Mühren de bal buiten de zestien meter en knalde de bal in één keer onnavolgbaar (voor de TV camera's letterlijk onnavolg baar) tegen de touwen. Ajax had het makkelijker kunnen treffen met zijn tegenstan der. Duitse clubs hadden weliswaar nog nimmer een Europa Cup voor Landskampioenen gewonnen, maar de oosterburen waren wel Europees kampioen, en Bayern Miinchen was zon der twijfel de sterkste club van het land. Bayern kreeg twee minuten later de knock-out toegediend door Haan, die een corner van Cruijff inkopte. Vlak voor tijd werd het nog mooier, toen Cruijff uit een voorzet van Müh ren koppend scoorde. Bayern maakte zich geen enkele illusie over de return. Al na zeven minuten maakte Keizer een prachtig doelpunt. Bij een te korte terugkopbal van Paul Breitner versloeg keizer- Piet Maier met een prachtige lob. Bayern compenseerde het Ajax-surplus aan techniek met de botte bijl. Na een klein half uur viel Blankenburg geblesseerd uit, en dat verzwakte de Ajax-verdediging aanzienlijk, een heldenrol van Hulshoff ten spijt. Enkele minuten later al verslikte Krol zich in een corner van Uli Hoeness, en werkte de bal zelf achter Stuy. En acht minuten daarna kon Gerd Müller Bayern op 2-1 zet ten. Daarna ontaardde Bayern-Ajax in een kwalijke schop- partij, waarbij zelfs Beckenbauer zich schuldig maakte aan natrappen. In de stand kwam geen verandering meer. Ajax had zich met groot verschil geplaatst voor de halve finale tegen een andere legende: Real Madrid. Evert Vermeer Ajax onstuitbaar in het Olympisch Stadion tegen Bayern München. Het totaal beeld van de wedstrijd in de kwartfinale wordt geïllus treerd door deze actie van Johnny Rep wiens gretigheid vergeefs tracht te worden ingedamd door Franz "Bul- Ie" Roth (I) en Franz "Der Kaiser" Beckenbauer. Gerd Müller had zich de bijnaam 'der Bomber der Nation' verworven door de doelpunten schijnbaar moeiteloos aan een te rijgen. Doelman Sepp Maier regeerde met zijn sobe re stijl in het zestienmetergebied, bijgestaan door de man vóór hem, Franz Beckenbauer. De nationale aanvoerder paarde een gave techniek aan een présence die menig te genstander verlamde. De souvereine, bijna arrogante stijl van spelen had hem de koosnaam 'der Kaiser' opgeleverd, en vriend noch vijand die hem die betwistte. Het werd, kortom, geen makkie voor Ajax toen dat zich op 7 maart 1973 voor de aftrap opstelde. 's Zaterdagsavonds hadden de Amsterdammers een morele opkikker gekregen door Feyenoord met 2-1 te kloppen, maar Bayern voelde zich geenszins de mindere. Integen deel, een zekere arrogantie kon de Duitse kampioen niet worden ontzegd. Merkwaardig, want Bayern-coach Udo Lattek had zijn opstelling grondig aan Ajax aangepast, voorwaar geen teken van zelfvertrouwen. De ingrepen le ken voor Bayern de eerste helft overigens uitstekend uitte pakken. De Duitsers hielden het spel breed en beweeglijk zodat de middenvelders meer loopwerk moesten verzetten dan gebruikelijk was. Nadat al binnen een minuut 'Bulle' Roth een gele prent voor zijn neus zag na een intimi datie-actie op Cruijff, loste Rep het eerste gevaarlijke schot. De beste kansen wa ren in die eerste helft voor Ajax via pogingen van Cruijff, Neeskens en Keizer. Kort voor rust moest Roth zijn keeper te hulp komen en schoot Krol op de paal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 14