UTRECHTS ONVERWACHTE HOOFDROL AJAX - FC UTRECHT Vier dagen na Ajax-MVV krijgen wij Ajax opnieuw te zien in De Meer. De topper tegen FC Utrecht is één van de vier thuiswedstrijden die de januari-maand in de agenda heeft staan. En voorwaar, Ajax-FC Utrecht is niet zomaar een com petitieduel. De gasten uit de Domstad zijn in de top van het klassement te vinden en zijn, hun karakter kennende, niet van plan die plaats prijs te geven. Slechts een enkele optimist had aan de vooravond van het huidige seizoen voorspeld dat het keurcorps van trainer Ab Fafié een hoofdrol zou spelen in deze voetbaljaargang. De weinige mutaties in het Utrechtse elftal deden vermoeden dat het stilstond. En bete- kende stilstand geen achter uitgang? Na een sputterende start die de doemdenkers gelijk leek te geven, kwam de ma chine echter op gang. Be halve nuttige punten tegen gelijkwaardige opponenten pakte FC Utrecht ook een handvol van de topploegen af. tegen Feyenoord werd gelijk gespeeld en -opnieuw in de Galgenwaard- tegen PSV werd de sensatie compleet. Het Eindhovense licht werd met een klinkklare 2-0 gedoofd! FAFIE'S ELFTAL -alweer- een blessure houdt hem vanmiddag waarschijnlijk buiten de lijnen. De plaats van de terriër wordt dan ingeno men door Herman Verrips. Een echte clubspeler die mis schien wel tè lang in de Galgenwaard verblijft. Een transfer zou voor "Manus" een nieuwe stimulans betekenen. VEEL MIDDENVELDERS Verdedigend op het goed bevolkte middenveld valt Marcel van der Net op. Hij is de man die het evenwicht in de gaten houdt, is altijd daar waar gevaar dreigt steunend op een voortreffelijke wedstrijdmentaliteit. Een soort Jan Wouters. Opvallender, maar niet di rect veel beter, is Robert Roest. Hij is actief over de as van het veld, met het zwaartepunt naar achteren. Ab Plugboer hoort tot de meest onderschatte voetbal lers in voetballand. Hij heeft goede benen én inzicht, lijkt bescheiden maar is van emi nent belang. Pieter Bijl staat lekker te voetballen. Bij zijn eerste club, Heerenveen, was hij de onbetwiste spelmaker, bij Utrecht benut hij meer de uitgezette lijnen. Bijl is veelal de aansluitende middenvel der die de frontlinie assisteert. KLOP OP DE DEUR KICK OFF NR. 13 - 3 Nog net voor de jaarwisse ling verliet John van Loen het Ajax-nest. De ook bij de Amsterdamse supporters populaire ex-FC Utrecht-spe ler vond onderdak in Rotter dam-Zuid. Dat betekent dat we hem later in het seizoen als tegenstander mogen be groeten. Foto: Louis van de Vuurst Op de transfermarkt mocht FC Utrecht dan nauwelijks ac tief zijn geweest, toch onderging het elftal in vergelijking met het afgelopen seizoen een paar veranderingen. Die ko men wij tegen op onze "wandeling" door het team dat he denmiddag in het diepdonkerblauw zal aantreden. Jan-Willem van Ede (die verderop in Kick Off geïnterviewd wordt) is als eerste keeper onaantastbaar. De man die bijna driehonderd wedstrijden voor FC Utrecht speelde hoort zonder meer tot de betere keepers van Nederland. Met na me zijn scherpe reflexen zijn beroemd. Rechtsachter Ferdy Vierklau is een nieuw gezicht. De jonge man heeft kwaliteiten (snel, sterk in het duel, goed in de lucht) maar lijdt, zeker tegen "mindere" tegenstanders, nog wel eens aan concentratieverlies. In het centrum ver vult Johan de Koek gewoonlijk de rol van mandekker maar door zijn schorsing en door het ontbreken van Marcel Lies- dek, die voor de winterstop zijn been brak, zit FC Utrecht met een probleem. Enig goochelwerk van de trainer zal noodzakelijk zijn om de defensie op peil te houden, en dat zonder al te veel te verschuiven. Links verwacht men Erik van der Meer maar Die aanval bestaat uit Wlodi Smolarek (leep, ervaren, doel- puntjes rovend en snel vallend in de 16-meter) en Jan Oos terhuis, een voetballer die steeds meer in positieve zin op valt na een seizoen met veel blessureleed. In Robert Wijnands heeft trainer Fafié een jongeman die stevig op de deur klopt om binnengelaten te worden terwijl verdediger Aipassa, middenvelder Cooke en spits Van der Ark zonder aanpassingsproblemen ingebracht kunnen wor den. Een gesloten spelconcept dat niet direct op attractiviteit is gericht, de Utrechtse onverzettelijkheid en individuele kwa liteit. Dat maakt van FC Utrecht een gast die niet te vertrou wen valt. Ajax moet op deze januari-zondag op zijn hoede zijn! Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3