NIEUWSTE PRODUKT VAN DE UTRECHT-CONNECTIE KICK OFF NR. 13 - 20 ROB ALFLEN, een verademing. Het gevoel van tevoren is veel leuker als je weet dat je speelt, als je weet dat er een shirtje met een nummer bij de eerste elf voor je klaar ligt." Waarschijnlijk staat Rob vanmiddag ook in de basis, in de ontmoeting met 'zijn' FC Utrecht. Want dat is de club nog altijd een beetje, hoewel Rob niet meer de gelegenheid heeft de ploeg echt te volgen. Maar hij kan moeiteloos aan geven waarom Ajax het best eens moeilijk zou kunnen krij gen. "Utrecht heeft een ploeg die weinig weggeeft. Een goede organisatie en een sterke verdediging. Maar ze heb ben moeite een wedstrijd te maken, dat is gebleken in hun wedstrijden tegen Cambuur en Go Ahead. Daarom kun je al voorspellen wat voor partij je krijgt. Ajax zal het spel moe ten maken en Utrecht mikt op een uitval met Smolarek, Plugboer en Oosterhuis." Eric Korver Ajax heeft iets met Utrecht. En dan niet eens zozeer met de plaatselijke FC, maar wel met de stad. De laatste jaren is Utrecht regelmatig leve rancier geweest van gevier de Ajacieden. Van Basten, Vanenburg, De Wit, Wou ters; de namen zijn bekend. Het nieuwste produkt van de Utrecht-connectie is Rob Alf- len. Nog niet zo vermaard als zijn voorgangers, maar vastbesloten in hun voetspo ren te treden. Utrechters doen het goed bij Ajax. Rob Alflen weet het. "Ik denk dat het met de mentaliteit te maken heeft", verklaart hij. "Tus sen Amsterdammers en Utrechters klikt het ge woon. Als je hier binnen komt, hoefje niet echt aan te passen. Heel anders dan als je bij voorbeeld naar een Limburgse club gaat." Een behoorlijk voordeel, vindt Rob. "Het is al moei lijk je aan te passen aan het hogere niveau bij Ajax. Als daar ook nog mentale pro blemen bij komen, kan dat te veel zijn." Toch had Rob Alflen het zelf na zijn overgang naar Am sterdam aanvankelijk ook even lastig. Bij Utrecht was hij immers één van de bepa lende mensen. "Ik was daar best belangrijk. Werd ook betrokken bij veel beslissingen." Maar in De Meer moest hij helemaal overnieuw beginnen. "Dat is wennen, maar je weet dat je offers moet brengen als je het hoogste wilt be reiken. Want dat is Ajax toch." En offers werden gevraagd. Rob moest genoegen nemen met een rol meer op de achtergrond, zat meer op de bank dan dat hij speelde. Maar hield altijd zijn doel voor ogen. "Het enige waar je je aan kunt vasthouden is het idee dat je elke kans moet pakken. Goed moet spelen als je mag spe len. Ik kan me voorstellen dat er bij spelers iets knakt als je zo vaak geen echte kans krijgt, zoals nu bij John van Loen is gebeurd. Maar het heeft mij juist altijd gemotiveerd om keihard door te gaan." Dat doorzettingsvermogen lijkt nu beloond te worden. "Voorlopig", vertelt Rob, "heb ik toevallig een vaste plaats. Hoewel niemand daar bij Ajax natuurlijk echt zeker van is. Maar het idee dat ik het even allemaal in eigen hand heb, is

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 19