MARCO, GEFELICITEERD! DENNIS PROFICIAT! JOHN, BEDANKT EN SUCCES BRYAN OP BEZOEK Aan het eind van vorig jaar werd Marco van Basten voor de derde keer gekozen tot Europees Voetballer van het Jaar. De Milan-speler evenaarde daarmee het aantal verkiezingen van Johan Cruijff en Michel Platini. Onze eigen Dennis Bergkamp legde in de door het Franse voetbalweekblad France Football georganiseerde verkiezing beslag op de derde plaats, na Hristo Stoichkov van Barcelo na en vóór Thomas Haessler van Roma en Peter Schmeichel van Manchester United. Van de 29 journalisten die hun beste vijf spelers van het jaar nomineerden was er één die Dennis op de eerste plaats had staan: Per Höyer Hansen van het Deense blad Tips Bladet. Namens de Ajax-supporters feliciteert Kick Off oud-Ajacied Marco van Basten met zijn derde uitverkiezing tot Europees Voetballer van het Jaar. Speciale felicitaties gaan naar Den nis Bergkamp die met zijn derde plek ook het Ajax-succes van het afgelopen jaar vertegenwoordigt. Nog zo'n jaar, Dennis, en de Gouden Bal komt nog dichterbij! Dennis Bergkamp en ex-Aja- cied Marco van Basten vlie gen elkaar in de armen na een doelpunt op het EK in Zweden. Marco veroverde zijn derde Gouden Bal als Europees Voetballer van het Jaar. Dennis Bergkamp be zette op die ranglijst een zeer eervolle derde plaats. Het kalenderjaar 1992 werd bij Ajax besloten met een gezel lig samenzijn van spelers, technische staf, begeleiders en be stuur. Voor die gelegenheid waren ook de ex-Ajacieden Johnny van 't Schip, Bryan Roy en Aron Winter uitgenodigd, de ex-Ajax-spelers die tegenwoordig hun kunsten in Italië vertonen. Helaas was Aron Winter verhinderd, maar Bryan Roy en Johnny van 't Schip waren wel aanwezig bij de af- scheidslunch in het spelershome. Dat gaf de gelegenheid om Bryan en Johnny uit te horen over hun wedervaren in de Se rie A en oude herinneringen aan het zo succesvolle jaar 1992 op te halen. Spijtig genoeg moest Bryan Roy (tegen woordig de "Zwarte Parel van Foggia") zich van krukken be dienen. Hij liep in een competitiewedstrijd een behoorlijke kwetsuur op. Bryan liet zich door dat ongemak er echter niet van weerhouden om zijn oude vrienden te bezoeken. Op de foto is Bryan in gesprek met materiaalman Sjaak Wolfs terwijl achter hem nog een glimp is op te vangen van Johnny van 't Schip die converseert met voorzitter Michael van Praag. Foto: Louis van de Vuurst KICK OFF NR. 13 - 13 Nog net voor de jaarwisseling kwam de transfer van John van Loen naar Feyenoord rond. De sympathieke spits kwam dit seizoen weinig aan voetballen toe en dat is voor geen enkele speler een pretje. Desondanks bleef John naar buiten toe altijd de opgewekte jongen die zijn teleurstelling nooit ten nadele van de teamgeest liet zijn. Hij was ook bij Ajax een graag geziene figuur die door zijn ongecompliceerde optreden en tomeloze inzet kon rekenen op de steun van de supporters. Het is begrijpelijk dat John maar moeilijk kon leven met zijn positie als bankzitter en daarom op het aan bod van Feyenoord in ging. Hoewel Van Loen naar de concurrent gaat spreekt Kick Off namens alle Ajax-supporters wanneer wij John bedanken voor zijn inzet voor Ajax en hem bij zijn nieuwe club succes toewensen. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 13