wcvfeOPEL tijdje niet op hoog niveau heb gevoetbald moet ik een stap je terug doen om daar weer iets neer te zetten. Want de vijfentwintig doelpunten die ik er tot nu toe in het tweede heb ingeschoten, zeggen natuurlijk niets. Daar moet ik re alistisch in zijn." CLOUCH'S HUWELIJKSPERIKELEN Dat realisme houdt echter niet in dat geïnteresseerde clubs maar met hem kunnen doen wat ze willen. In het laatste half jaar toonden Heart of Midlothian, Nottingham Forest en Willem II belangstelling. En Grasshoppers. Niet altijd ging dat even stijlvol. Ron Willems:" Ik heb er begrip voor dat trainers en ma nagers mij willen zien voetballen. Maar wanneer ze dan na de wedstrijd met het verhaal komen dat er geen geld is voor een koop, dan voel je je gebruikt. Na de wedstrijd bij Nottingham Forest heb ik tegen mijzelf gezegd dat dat de laatste keer was. Ik speelde een lekkere wedstrijd, iedereen was tevreden. Behalve de baas, Brian Clough. Hij was name lijk niet op komen dagen omdat hij ruzie met zijn vrouw had en zij net die dag was weggelopen. Op zich een goed excuus, maar je kunt toch wel even zeggen dat je er niet bent. Ik voelde me belazerd en te goed voor dit soort prak tijken. Want overtuigd van zijn kwaliteiten is Ron Willems nog steeds. "Er is dit seizoen twee keer een beroep op mij gedaan en ik heb mijn vorm bevestigd. Voor buitenstaanders was dat goede spel tegen FC Groningen misschien een verrassing, voor mijzelf niet. Al vanaf de voorbereiding op dit seizoen voel ik mij sterk en ben ik in vorm. Op de training en tijdens de wedstrijden in het tweede laat ik dat voortdurend zien. Wanneer een transfer naar een andere club weer eens niet doorging, probeerde ik bij Ajax onmiddellijk de draad weer op te pakken en scherp te trainen. Niemand had er iets aan wanneer ik was gaan lanterfanten. Dat zou voor mijzelf slecht zijn omdat de scherpte er dan vanaf gaat en voor de trainer is het vervelend als één van de spelers hem alleen maar voor de voeten loopt. Hij was toch degene die mij de mogelijkheid heeft gegeven weer mee te doen met het eer ste elftal." GRASSHOPPER CLUB "Door die wedstrijd tegen FC Groningen voelde ik ge lukkig weer een beetje er kenning. Best lekker, ja, want er zijn dit seizoen mo menten geweest dat ik het heel vreemd vond dat er geen gebruik van mij werd gemaakt. Ajax heeft toch een behoorlijk aantal wed strijden gespeeld waarin veel kansen NIET werden benut. Sparta-uit bij voor beeld. Wanneer je als spits zoiets ziet gebeuren en je komt er toch niet in, dan ga je je afvragen waarom je ei genlijk op de bank zit. Toch moet je ook op die momen ten positief blijven denken. Hopen op die ene kans. En in mijn geval was dat ook nog eens een kans waarvan de trainer had gezegd dat ik daar niet op hoefde te wachten. Ik kreeg 'm toch, heb er iets mee gedaan en moet nu hopen op een goed vervolg." Dat vervolg zal niet bij Ajax gestalte krijgen. Grasshop per Club uit Zürich lijfde de sympathieke Zwollenaar in de laatste week van 1992 in. Ron Willems heeft afscheid genomen van Ajax. Met een warme ambitie om het in Zwitserland te laten zien. Maar, ondanks zijn niet al tijd even voorspoedige pe riode in Amsterdam, met een even warm kloppend hart voor Ajax. Ron Willems, bedankt en het ga je goed! Ruud Pompert

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11