ONVERWACHTE TOPPER IN HET STADION AJAX-FC TWENTE KICK OFF NR. 11 -3 Voor de zevende keer in dit seizoen (de wedstrijden in het Amsterdam-toernooi meegerekend) treedt Ajax aan in het Olympisch Sta dion. Steeds meer wordt het voetbalbastion aan de Am- stelveenseweg een stukje Ajax. Het Stadion is niet alleen een omgeving waar Ajax traditioneel moeilijk te kloppen is, maar ook de ideale uitwijkmogelijkheid voor de Europa Cup duels én voor de toppers in de vaderlandse competitie. De toevoeging "topper" past wel degelijk bij de confronta tie van hedenavond. Op bezoek komt FC Twente, het over het algemeen jonge gezelschap uit Enschede dat de compe titie dramatisch begon maar zich vervolgens kranig herstel de. Na het "drama" (FC Twente - Feyenoord, 0-5!) deed de selectie van trainer Rob Baan alsof haar neus bloedde en begon gewoon opnieuw. Een fikse zegereeks en het verlo ren terrein was herwonnen. In het kielzog van PSV knalden de jonge helden uit het Diekman-stadion erin. Bovendien gebeurde dat met hartverwarmend voetbal. Jarenlang werden de Enschedeërs afgespiegeld als behou dend en saai. Spelend vanuit zekerheid zonder avontuurlijk elan. Het is de verdienste van Rob Baan dat, op het door de vorige trainer gelegde fundament, FC Twente één van de aantrekkelijkste clubs van Nederland is. Volmaakt is de ploeg nog niet. Dat bleek bij voorbeeld in de thuiswedstrijd tegen PSV. De Twentenaren streden voor wat ze waard waren maar konden geen werkelijke greep op de regerend landskampioen krijgen. Toen bleek dat het opportunisme ook kan worden afgestraft, zeker door een sluw gezelschap als het Eindhovense. DE KONING OF BOSCHKER Wanneer we het elftal van FC Twente doorlichten stuiten we in de eerste plaats op doelman Hans de Koning. De vroegere AZ-er heeft de laatste seizoenen nog al eens last van blessures maar in San- der Boschker heeft FC Twen te een beloftevolle en ambi tieuze keeper achter de hand. De laatste weken dook in de defensie een nieuwe naam op. Het is die van rechtsachter Bart Hilgerink, jong maar sterk en zelfbe wust. Bekender is de naam van André Paus, het kop- sterke steunpunt van de verdediging die het centrum aanvankelijk bemande met Nico-Jan Hoogma. Deze van Cambuur afkomstige verde- Het Olympisch Stadion "by night". Hedenavond, bij ge legenheid van de competi tiewedstrijd Ajax-FC Twente, zal het kunstlicht de grasmat weer doen schitteren. Foto: Louis van de 1Zuurst diger wordt de laatste we ken vervangen door Wilf- ried Elzinga, de vroegere rechtsback. Oorspronkelijk is André Karnebeek de links achter maar een blessure speelde hem een tijdje par ten. Dat bracht de "valse" linksbuiten Ruud Kool weer te rug naar de hem niet onbekende verdedigende positie. Op het middenveld is Arno Arts (goede traptechniek, mooie vrije trappen) het startpunt voor de aanvallen. Hij wordt ondersteund door Jan Gaasbeek, die de laatste tijd ook al kampte met kwetsuren, en Jan van Halst, de meest defen sieve van het trio. Erik ten Hag, die het seizoen als rechts achter begon, meldde zich onlangs ook op het (rechter-) middenveld. ZO VADER, ZO ZOON Voorin zitten een paar prachtige voetballers. Natuurlijk denken wij, Ajacieden, meteen aan Ronald de Boer. Dat Ro nald klasse te over heeft was bij Ajax al duidelijk. De Num mer 9 van FC Twente ontwikkelt zich uitstekend en hoort tot de betere aanvallers van Nederland. Prince Polley en de langdurig uitgeschakelde Youri Mulder strijden in geheel verschillende maar even doeltreffende stijl om de tweede plaats in de frontlinie. Zeer bekend (voor de al wat oudere bezoekers althans) is de naam van Pahlplatz. Boudewijn is de zoon van de vroegere FC Twente-held en international Theo, bijgenaamd "PP". Boudewijn speelt op links, net als indertijd zijn vader. Mooie voetballers, een fijne spelopvatting en de positie om frank en vrij te kunnen voetballen. Ajax ontmoet op deze vrijdagavond een aantrekkelijke en gevaarlijke tegenstan der, die er mede borg voor staat dat uw bezoek aan het Olympisch Stadion de moeite waard is. Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 3