EEN DUITSE AJACIED MARTIN SCHLESIGER Op deze pagina van de Supportersvereniging Ajax aandacht voor een zeer trouwe Ajax-supporter uit Bremen die wekelijks naar Ajax reist en de Supporters van de Week, die na Ajax - Willem II te gast waren in het Spelershome van Ajax. Het dagje Ajax begint voor Martin Schlesiger op de vroege zondagochtend. Wanneer de meeste fans nog dromen van de penetrerende passes van Jonk en de rebelse rushes van Den nis Bergkamp, staat deze supporter in de morgendauw ai te wachten op het perron. Om 7.45 uur vertrekt de trein uit Bremen en Deventer is het voorlopige eindstation. De Duitse Ajacied stapt daar samen met een kennis in de auto om ver volgens koers te zetten naar een thuis- of uitwedstrijd van zijn club: Ajax! Dat spoorboekje ligt de laatste seizoenen behoorlijk vast. Moest Ajax het voorheen nog wel eens zonder de steun van Schlesiger stellen, vanaf de competitie 1990-91 is hij vaste klant bij de duels van de rood-witten. DEBUUT BLANKENBURG Zijn liefde voor de club dateert van 1970, toen de ploeg zich opmaakte voor de gouden Europa Cup-jaren. "Mijn eerste wedstrijd was een oefenduel tegen Eintracht Frank furt. Het was tevens het debuut van Horst Blankenburg", weet Schlesiger zich te herinneren. "Een vriend leerde in Amsterdam een meisje kennen, waar hij later mee is ge trouwd. Samen met mijn maat ging ik regelmatig naar het stadion. Ik ben eigenlijk ook een beetje opgevoed met Ajax. Op het gymnasium moest ik verplicht negen jaar La tijn en Grieks studeren. De naam van de Griekse held Ajax dook daarbij vaak op. Het is toch uniek dat in Nederland een club naar zo'n persoon genoemd kan worden. In Duits land is dat onmogelijk." JONK EN PETTERSSON Schlesigers vriend verloor zijn hart aan een Amsterdamse, Martin zelf onderhield een innige relatie met Ajax. "Begin jaren '70 had Ajax natuurlijk een heel goede ploeg. Met Neeskens, Cruijff en Krol had je toen het mooiste voetbal van de wereld. Tijdens het WK in 1974 had Nederland ook het beste team, ze verloren alleen ongelukkig van Duits land", haalt Martin de nachtmerrie van oudere voetbalsup porters nog eens boven water. Schlesiger vindt dat de huidige spelers niet vergeleken mo gen worden met de vedetten van weleer. In dit Ajax heeft de Duitser twee favorieten: Wim Jonk en Stefan Pettersson. "Jonk heeft een keihard schot, zoals Ronald Koeman. Maanden geleden zei ik al dat hij de volgende voor het Ne derlands elftal zou worden. En Pettersson vecht elke wed strijd weer. Hij wordt steeds geschopt, maar zeurt niet," legt Schlesiger zijn voorkeur uit. De inwoner van Delmenhorst, vijftien kilometer van Bre men, is als weinig anderen in staat de PTT-Telecompetitie met de Bundesliga te vergelijken: "de top en de sub-top van Nederland kan ook in de Bundesliga bovenin meedraai en. In de breedte is het Duitse voetbal sterker. Logisch, wij hebben 80 miljoen inwoners, jullie 14. Het is ongelooflijk hoe zo'n klein land zoveel goede voetballers kan voort brengen. Een wedstrijd als PSV - Ajax van vorig jaar, dat was toch prachtig", analyseert hij in beter Nederlands dan dat van Prins Bernhard. Marcel Vermeulen oAP Willem Loman en Jaap de Boer waren de gelukkige Ajax- supporters die op uitnodiging van de Supportersvereniging Ajax een bezoek brachten aan het spelershome van Ajax. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd Ajax - Willem II. De 0-0 gaf alle reden tot een nababbel en dat gebeurde on der het genot van een drankje (om de kater weg te spoelen, zullen wij maar zeggen). Ondanks het teleurstellende resul taat was het toch reuze gezellig. Willem Loman en Jaap de Boer zijn al vanaf hun geboorte Ajacied, beiden hebben het Ajax-virus van huis uit meege kregen en kennen het Ajax-gevoel dus heel goed. Dat de fans op deze manier bij de club betrokken worden vinden de beide Ajax-supporters uitstekend, die nog steeds met bijzonder veel genoegen terugdenken aan de Ajax- avonturen van het vorig seizoen. "Het was echt fantastisch dat ons duppie zomaar even de UEFA-Cup won. We hopen dat het dit jaar weer lukt. Op de foto Willem Loman en Jaap de Boer na afloop van Ajax - Willem II in het spelershome met Gerard van der Lem. Annerieke Kroeze KICK OFF NR. 11 - 21 Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 20