Tilburgs opportunisme en realisme AJAX-WILLEM II De voor de thuisploeg - elf de speeldag van de vader landse competitie brengt Ajax oog in oog met Willem II. De Tilburgers speelden één wedstrijd meer en ver toeven in veilige contreien op de ranglijst. En dat beeld bevestigt de toestand van Willem II in de laatste jaren. Zel den een werkelijke hoogvlieger, zelden in paniek omdat de rode lijn in zicht komt. Zekerheid is troef bij de tricolores en dat de club met vrij bescheiden middelen er keer op keer in slaagt zich staande te houden is op zich al een compli ment waard. De man die aan het roer van het Willem ll-schip staat is Jan Reker. De Brabander houdt er niet van om zijn elftal schuil hoekje te laten spelen maar aan de andere kant opteert Re ker ook voor een behoorlijke portie realisme. In het elftal van Willem II zijn de componenten opportunisme en realis me dan ook beide aanwezig. Het Tilburgse doel wordt alweer een flink aantal jaren ver dedigd door Roland Jansen. Zijn territorium wordt mede af geschermd door Leon Meijs, Bert Verhagen, Arno Hofstede en Adri Bogers. Dat is een vrij gemêleerd gezelschap. Meijs is een echte Willem ll-er, één van de vele voetballers die uit de gedegen opleiding is voortgekomen. Bert Verhagen, een oude bekende van Reker, werd bij de aanvang van dit sei zoen aangetrokken en Arno Hofstede kwam in de zomer van 1991 van Heerenveen naar Tilburg. Adrie Bogers keerde naar Nederland terug na een Mechels avontuur en bezet op papier de linksachter plaats. Zijn kwaliteiten als middenvel der komen echter goed van pas. VAN CEEL GEMIST De centrale man op het middenveld zou Martin van Geel moeten zijn. De begaafde spelmaker is echter al lange tijd uitgeschakeld. Hij wordt node gemist. Niet alleen als vorm gever in de Willem ll-as, maar ook als schutter want de ex- Ajacied maakt per seizoen altijd een doelpuntje of twaalf. De overmoeibare John Fes- kens (weer zo'n product van de Willem ll-school), Mark Latureipissa en Mark van Hintum zijn vaste waarden op het middenveld. Daar treffen wij ook Jean Paul van Gas tel aan. De 20-jarige middenvelder wordt algemeen erkend als een belofte voor de toekomst. Juist vandaag, in De Meer tegen Ajax, zal Van Gastel willen tonen dat die kwalificatie terecht is. In de frontlinie is snelheid en gezonde agressiviteit in ruime mate aanwezig. Mohammed Sylla heeft een oorspronkelij ke manier van voetballen en zijn opportunisme wordt ge volgd door Ernie Stewart. Laatsgenoemde kampt echter al geruime tijd met blessureleed. Meer doordacht en toch ge vaarlijk is Hans Vincent die zich, met de herfst van zijn car rière in zicht, steeds meer ontwikkelt tot een belangrijke speler die bovendien het doel weet te vinden. Op de achterhand heeft coach Reker nog de beschikking over ex-Ajacied Danny Marcus (middenveld), Dave Smits (wanneer er verdedigende accenten moeten worden ge legd), aanvaller Yassine Abdellaoui en een nieuw fenomeen uit Guinee, Sekou Soumah. INSPIRATIE UIT 1983 Of het fiere rood-wit en blauw van Willem II bestand is te gen de kracht van Ajax zullen wij in de komende twee keer vijf en veertig minuten zien. Zeker is dat Willem II zich niet zonder meer gewonnen geeft. De laatste hoge score da teert overigens van 24 augustus 1983. Toen werd het 5 - 0 voor Ajax met vier treffers van Marco van Basten. Wie weet dat Dennis Bergkamp zich vandaag daardoor laat inspire ren... Ben Tornato Twee weken terug moest Ron Willems er aan te pas komen om Ajax voor een nederlaag tegen MVV te be hoeden. Zes minuten voor het einde van de wedstrijd sloeg Ron Willems met het hoofd toe en bracht met zijn treffer het Ajax-publiek op de banken. Het was overi gens Willems' eerste officië- yig? ie wedstrijd voor Ajax sinds kick off 28 september 1991... NR. 9- PAG.3 Foto: Louis van de Vuurst r

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 3