SUF TIKKEN QUASIMODO HET MANNETJE kleine twintig Europa Cup duels meemaakte. "Bij Europees voetbal mag iets meer dan in de competi tieduels", beschouwt de im mer opgewekte Van Loen. 'En je bent ook wat harder omdat alles in twee wed strijden wordt beslist. De te genstanders in Europese wedstrijden kom je waar schijnlijk nooit meer tegen, wat het ook minder moeilijk maakt om eens wat 'uit te delen'", vervolgt de spits. Het is overigens veel leuker om met goed voetbal de te genstander te kleineren. Vitória Guimaraes en haar publiek waren twee weken geleden binnen de kortste keren mak, omdat we ze ge woonweg suf tikten en zij vrij snel in de gaten kregen dat dit Ajax ook met andere middelen niet te verslaan is." John van Loen over Vitória Guimaraes, een oude beken de uit de tijd dat hij bij Roda JC speelde: "Ze kregen al vrij snel in de gaten dat dit Ajax ook met andere middelen niet te verslaan is. Foto: Louis van de IZuurst moest de nimmer klagende prof de eerste 45 minuten ech ter vanaf de hem inmiddels vertrouwde reservebank bekij ken. "Ja, het kan verkeren in het voetbal", zucht John."Dat is duidelijk. Al betekent het niet dat ik mij zo maar bij die po sitie van tweede spits achter Stefan neerleg. Wanneer ik in val wil ik laten zien dat ik net zo goed ben als hij. En mis schien wel beter. Ik voel me als voetballer ook sterker sinds mijn komst bij Ajax. In de kleine ruimte ben ik beter gaan voetballen, technisch is alles vooruit gegaan. Ik ben ook niet bang om in te vallen, omdat we bij Ajax altijd scherp en wedstrijdgericht trainen. Daardoor ben je klaar wanneer je er in moet. Je loopt niet eerst een tijd te zoeken, maar je kan gelijk mee. In Guimaraes heb ik dat laten zien, toen ik in de tweede helft inviel. Bergkamp scoorde uit een assist van mij, dat is toch lekker. Ik barst dan ook van het zelfver trouwen en wil dat graag laten zien". Ruud Pompert "Nou waren het evengoed geen lieve jongens, hoor", gaat John verder in zijn te rugblik op Vitória Guima raes - Ajax. "In de eerste helft gingen ze nog behoor lijk over de schreef tegen Stefan. Maar door die snel le 1-0 was dat geschop na rust zo goed als over. Daar aan zie je dat de stand in een wedstrijd veel, zo niet alles, bepaalt. Met Roda JC hadden we in de eerste wedstrijd, in eigen huis, met 2-0 ge wonnen. Uit kwamen we binnen twintig minuten met 1-0 achter waardoor die lui helemaal gek werden. Maar omdat we ons door de ervaringen van FC Groningen daar al op hadden ingesteld, bleven we rustig en konden we het op 0- 1 houden." "Die gekte had ik met FC Utrecht een keer eerder meege maakt. In het seizoen 1987-1988 speelden wij tegen Vero na. Thuis was het 1-1, een stand die in Verona een minuut voor tijd ook op het scorebord stond. Totdat Herman Ver- rips in alle commotie in eigen doel schoot en we heel schle mielig verloren, waarom hem dat overkwam weten we nog steeds niet, maar het was wel zo dat hij even daarvoor een geweldige elleboogstoot van Preben Elkjaer in zijn gezicht had gekregen. Verrips zag er uit als Quasimodo. En we ver loren ook nog eens..." Naast de onverwachte rust in het Estadio Municipale, was Johns tweede confrontatie met Vitória ook in persoonlijk opzicht geheel anders dan de eerste. Bij Roda JC was Van Loen een voorbeeldige aanvoerder, die van de eerste tot de laatste minuut zijn mannen met op sleeptouw nam. Hij was in Kerkrade "het mannetje". Twee weken geleden

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 23