PAKKEN! AJAX-RODA JC Het is alweer drie weken geleden, om precies te zijn op 6 september j.l., dat we Ajax voor het laatst in eigen omge ving aan het werk hebben gezien. En dat was nog in het Olympisch Stadion, zodat we kunnen zeggen dat de rood-wit- ten zich na ruim een maand weer in De Meer presenteren. Dat gebeurt tegen een traditioneel lastige tegenstander: Roda JC dat ook al een wedstrijd in de competitiereeks moest missen. Prettig voor het ritme en de verhoudingen in de competitie is het allemaal niet maar gelukkig heeft Ajax nog het voordeel dat er op Europees gebied gevoetbald moest worden. En dat ging niet slecht. In Oostenrijk werd de eerste helft van de UEFA Cup-confrontatie, tegen SV Ca sino Salzburg, goed afgewerkt. De 3-0 winst is uiteraard een mooie hypotheek op het bereiken van de tweede ronde. Het is waarschijnlijk dat die klus eenvoudiger te klaren is dan de opdracht van hedenavond. Roda JC kende misschien geen formidabele start (ten bewij ze: de vier punten uit even zovele wedstrijden), het bezit een zekere weerstand die vooral wordt opgeroepen wan neer het pad van de Limburgers dat van topploegen kruist. DE 2-2 VAN RON WILLEMS Wat de Roda-weerstand betreft zullen velen onder u zich de 2-2 uit 1990 nog herinneren. Het was een wedstrijd als een heldendicht, waarin Ajax een dramatisch opgelopen 2-0 achterstand in de slotfase goedmaakte. Een van de boos doeners aan de Limburgse kant was John van Loen, die he denavond andere plannen heeft en Ajax' gelijkmaker kwam van de voet Ron Willems. Het doelpunt van de sympathieke Willems, die mogelijk inmiddels elders emplooi heeft ge vonden, bracht Ajax in feite de landstitel. Een kolkende De Meer vierde feest dankzij Willems die bij Ajax een verre van gelukkige periode kende maar die wij bij zijn nieuwe club heel erg veel succes toewensen. In het daarop volgende seizoen had Ajax het minder moei lijk met de geelhemden van Kaalheide. In het voorjaar van 1991 won Ajax met afstand (4-1) en in de beginfase van het afgelopen seizoen leverde de confrontatie een vrij bleke 2-0 overwinning op. KICK OFF NR. 3- PAG.3 In vergelijking met het vorig seizoen is de Roda JC-selectie op nogal veranderd. Tot de vertrekkende spelers hoorden vas te krachten als Mi chel Boerebach (naar Burgos), Gra ham Arnold (naar Club Luik), René Hofman (naar Fortuna Sittard), Bert Verhagen (naar Willem II) en Silvio Dilibert, welke laatste op het moment van schrij ven nog geen club heeft gevonden. Het nieuwe bloed werd ingebracht door aanvaller Michel Haan en middenvelder Erwin Vanderbroeck (beide waren aan WV uitgeleend), spits Peter Hofstede (van De Graaf schap), middenvelder Cedric llahauw (van amateurclub Lin deheuvel) en de van RKC overgomen verdediger David Nas- cimento. Toch is niet één van die nieuwkomers de meest opvallende man in het elftal van trainer Adrie Koster. Menig voetbal liefhebber keek namelijk vreemd op toen in de eerste op stellingen van dit seizoen de Nummer Eén niet Henryk Bole- sta, maar een andere, onbekende keeper was: Ronald Wa terreus. De net 22 jaar geworden keeper heeft het vertrou wen dat zijn trainer hem schonk niet beschaamd. PUNTEN PAKKEN De Oranje-woensdag (waarop Ajax weer veel spelers aan de vertegenwoordigende elftallen leverde) ligt achter ons en aan de volgende (Europa Cup-) woensdag mogen de Ajacie- den pas na half tien denken. Een eerste vereiste is punten te pakken in de competitie want er is een achterstand goed te maken. Iedere wedstrijd is een étappe waarin alles moet worden gegeven voor dat ene doel: de eerste plaats op de ranglijst. Vanavond, in de door de avondlucht omgeven en daardoor extra knusse De Meer kan Ajax de achtervolging niet beter beginnen dan met winst op Roda JC. Ben Tornato Stefan Pettersson in een merkwaardige pose en in een merkwaardig tenue in aktie tijdens de eerste com petitiewedstrijd van Ajax. De sympathieke Zweed uitte na Ajax - PSV zelfkritiek na het missen van een aantal kan sen maar wij zijn ervan over tuigd dat Stefan het net weer zal weten te vinden. Foto Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 3