evenement is een eenmalige gebeurtenis. Maar, zeker ach- 1 teraf, was het in mijn geval toch beter dat het feest niet door ging. Tussen die laatste wedstrijd en het begin van de Spelen zaten drie weken en ik weet nu zeker dat die perio de niet lang genoeg was om te kunnen herstellen." "Ik had nu zes weken rust maar het trainingsprogramma dat Louis van Gaal aan alle spelers had meegegeven kon ik niet afwerken. Te veel last. Ik heb dié volledige periode no dig gehad om mijn buikspierblessure te laten genezen. Ja, inderdaad, ook het grote Oranje was in beeld. Wanneer ik niet geblesseerd was geweest zou ik mee naar het EK Zweden zijn gegaan. Ik zat bij de eerste selectie van vijfen twintig. Richard Witschge viel af en ik zou zonder die bles sure zijn opvolger zijn geweest. Pas daarna werd Robbie Witschge geselecteerd. CLEARWATER BEACH Vakantie, eindelijk vakantie! Michel Kreek vertrok met zijn vriendin Denise naar de Verenigde Staten. Twee weken brachten ze door in het zonnige Florida waar niets ze herin nerde aan voetbal. De pretparken en vooral het prachtige strand van Clearwater Beach...Heerlijk! Terug in Europa volgden een paar rustige weken in Nederland en zeven da gen Spanje. Het EK maakte Michel op bijna dezelfde manier mee als vier jaar eerder. Thuis, als toeschouwer; en slechts heel in LEIDING GEVEN het begin had-ie het idee van "hier had ik ook kunnen staan". De voorbereiding op het seizoen 1992 -1993 was door de nasleep van Michels blessure niet ideaal en eenmaal op trai ningskamp in Doorwerth kreeg hij te maken met een nieu we kwetsuur. "In de eerste wedstrijd kreeg ik een schop te gen mijn enkel en daardoor was ik er drie weken uit. Begon ik weer met een achterstand. Juist in die tijd is het spelen van veel wedstrijden belangrijk. Daar doe je wedstrijdkracht en ritme op. Ook daarom ben ik nu nog niet op het niveau waar ik eigenlijk hoor te zijn. Ik doe wat ik moet doen maar voor mijzelf is dat niet genoeg. Het moet beter en gelukkig merk ik dat er vooruitgang in zit. Hoe meer wedstrijden ik in de benen heb, hoe sneller het zal gaan. Ik voel het, de vorm komt er aan." Binnenkort zal de ware Michel Kreek dus weer aan de lin kerkant van het rood-witte middenrif aktief zijn. Die links middenveld-plaats zit 'm lekker, al heeft ook Michel het idee dat hij ook op andere posities uit de voeten zou kun nen. "Maar er is natuurlijk geen enkele reden om te veran deren. Op mijn huidige plaats voel ik mij heerlijk, je bent overal bij betrokken. Aanvallen, verdedigen, dat bevalt mij wel." Het vertrek van Winter en Van 't Schip betekende dat Ajax een behoorlijke portie routine inleverde. Anderen moeten dat over nemen en Michel Kreek is een speler die ook de mentale eigenschappen heeft om zich tot een leidinggeven de voetballer te ontwikkelen. "Louis van Gaal hamert er op dat, zeker na het vertrek van Aron en Johnny, wij het met z'n allen moeten doen," zegt Michel, Dat we met elkaar bezig moeten zijn en dat het niet van een paar jongens moet komen. Het heeft misschien wat tijd nodig maar ik merk nu al dat ook het aanwijzingen geven, het sturen van anderen beter gaat." Goede berichten dus vanaf de Prinsengracht, waar zich sinds kort de nieuwe woonstede van Michel en Denise be vindt. Nog even, en de echte Kreek staat er weer! Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 11