WELKOM EDWIN EN JAM! WIJ VAN VAK Nadat Edwin Overmars in de eerste competitiewedstrijd, uit tegen SW, zijn officiële Ajax-debuut had gemaakt, kon het Amsterdamse publiek in de eerste thuisbeurt tegen Go Ahead Eagles ook kennismaken met de laatste aankoop: Jari Litmanen. De Finse international werd vlak voor het einde van de wedstrijd door Louis van Gaal naar voren geschoven als in valler voor Dennis Bergkamp. Litmanen, geboren op 20 fe bruari 1971, is een middenvelder die het liefst in de as van het elftal speelt en al tegen de 20 A-interlands achter zijn naam heeft staan. Ajax nam hem over van Myllykosken waar hij één seizoen onderdak was nadat Jari eerder voor Reipas en HJK was uitgekomen. Edwin Overmars is beter bekend. Hij voetbalde al samen met een handvol Ajacieden in het Olympisch Elftal en maakte het vorig seizoen furore als linkerspits van Willem II nadat hij een jaar eerder bij Go Ahead Eagles was opgeval len. De volstrekt twee-benige Overmars is geboren qp 29 maart 1973 en speelde tot en met de wedstrijd van afgelo pen zondag 45 wedstrijden in het betaalde voetbal. Van tijd tot tijd menen pseudo-voetbalkenners dat hun mening aan het volk geventileerd dient te worden. Deze zomer was het weer eens zover. Onder invloed van het met rasse schreden naderende WK en het daarbij horende grote geld dat in het "beloofde land" te ver dienen valt, meende men het karakter van onze mooie voetbalsport opnieuw aan te moeten tasten. Zo werd besloten dat in minstens één stadion overdekt voetbal te zien zal zijn. Alsof ons voetbal een binnensport is voor half-zachten of voor zich met hot dogs en hamburgers volproppende papzakken. Nog even, en dan zijn slidings en lichamelijk contact verboden. Een andere mening, die af en toe de kop opsteekt, is dat er meer scheidsrechters moeten zijn en dat het gebruik van elektronica gewenst is om het al dan niet geldig zijn van een doelpunt te kunnen bepalen. Uiteraard weet ik, oude "die-hard", hoe verschrikkelijk het is wanneer een geldig doelpunt door een falende scheidsrechter wordt afgekeurd. Er zuilen ongetwijfeld relevante argumenten worden aangevoerd om het ge lijk van de stelling te ondersteunen, maar ik ben van me ning (en mijn vrienden van Vak O met mij) dat de argu menten-vóór niet tegen mijn argument-tégen opwegen. Hoe leeft de WK-finale van 1966? Juist, bal wel, of bal niet over de lijn. Onze oosterburen hebben er meer dan vijfentwintig jaar een trauma van. Talloze voetbalkop stukken hebben zich in de afgelopen jaren het hoofd over dat derde Engelse doelpunt gebroken. Verser in het geheugen staat ook de kopbal van Marco van Basten, tijdens het afgelopen EK tegen Rusland. Net als de rest van Nederland was ik vloekend en scheldend in staat de TV dwars door het raam te gooien. Was voor mij per soonlijk overigens geen probleem want ik bekeek de wedstrijd bij mijn vriend Bert, maar dat terzijde.Het ge volg van dit arbitrale falen was dat er in heel het land, in de kroeg of op het werk, alleen maar over dat doel punt gediscussieerd werd. Weg dus met die nieuwe maatregelen, het inschakelen van electronica om een eerlijker verloop te waarborgen. Want wat is er mooier dan te kunnen bekvechten en te rugblikken op al dan niet vermeend aangedaan on recht? E. Vanzet Namens alle Ajax-supporters heet Kick Off Jari Litmanen en Edwin Overmars van harte welkom bij Ajax en wenst beide spelers heel veel succes bij hun nieuwe club. Edwin Overmars tijdens zijn eerste optreden in De Meer. Hier is de jonge buitenspe ler twee verdedigers van Go Ahead Eagles, Gijs Stein- mann en Luuk Maes, te snel af. Edwin startte het sei zoen voortreffelijk met drie assists in de eerste twee wedstrijden. Foto: Louis van de Vuurst Kort voor het einde maakte de Fin Jari Litmanen zijn en tree in de hoofdmacht van Ajax. Litmanen viel in voor Dennis Bergkamp en zocht een plaats op het midden veld, een positie die hij zo wel bij zijn oude club Mylly kosken als in het nationale elftal van Finland bezet. Foto:Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 13