MARTHIJN POTHOVEN REKENT OP HANDHA VING 'WE KIJKEN TEGEN NIEMAND OP' gen niemand op hoeft te kijken. Iets wat je als voetballer van een club uit de pro vincie vaak wel doet. Bij de Eagles gaan we nu echt het veld niet meer op, met de gedachte van 'o jee, ik sta vandaag te genover die of die speler'. Dat is voorbij. De hele ploeg heeft dat gevoel over zich. Toen FC Den Haag bij ons op bezoek kwam voor die promotie/degradatie wedstrijd, betraden zij heel hautain het veld. Armpies gebogen, je kent dat wel. Wij keken dat even aan, begonnen te la chen en tikten ze vervolgens met 3-0 van de mat. Het gekke was, dat zij voor de tweede wedstrijd precies hetzelfde gedrag vertoonden. Toen we weer won nen, nu met 1 -0, vond ik FC Den Haag zelfs een beetje zielig." Onrust In de PTT-telecompetitie is Go Ahead Eagles volgens de schaduwspits ook niet van plan al te veel tegen de tegen- 'Die jongen staat erin, omdat zijn pa in het bestuur zit.1 Af en toe wordt die kreet aan de zijlijn terecht geslaakt. Maar meestal zijn het bloedfanatieke ou ders die het niet kunnen verkroppen dat hun zoon gewoonweg geen poot kan voetballen of 'blinde' supporters die elk gevoel voor nuance missen. En dat is ir ritant. Voor de familie Pothoven is het seizoen '89-90' zelfs zo irritant, dat pa zich genoodzaakt zag uit het bestuur van Go Ahead Eagles te stappen en zoonlief Marthijn naar het tweede elftal van Ajax 'vluchtte'Om een jaar later in alle rust weer terug te kunnen keren naar De Adelaarshorst, waar domme kreten inmiddels plaatsgemaakt hebben voor goedkeurende woorden. Marthijn kan achteraf dan ook stellen dat dat jaartje Amsterdam hem goed ge daan heeft. "Niet alleen als voetballer, maar ook als mens ben ik bij Ajax en in Amsterdam een stuk wijzer geworden", stelt de 22-jarige Devente- naar. "Opeens kwam ik in de grote stad terecht en moest voor het eerst in mijn leven voor mezelf gaan zorgen. Omdat ik midden in de stad woon de, op zo'n honderd meter van de Dam, was dat be hoorlijk lastig. Voor een jongen uit Deventer heeft Amsterdam heel veel inte ressante dingen te bieden en is het moeilijk om een gedisciplineerd leventje te leiden. Ik was ook van plan om te gaan studeren, maar daar kwam helemaal niets van terecht. De over stap naar Amsterdam kwam te vroeg, ik was te jong. Maar spijt van de overgang heb ik aller minst." Hautain Naast de stad, leerde Marthijn eveneens het Ajax-gevoel kennen. Een 'gevoel' waar hij bij Go Ahead nog regelmatig ge bruik van maakt. "Bij Ajax leer je heel snel dat je te- partij op te kijken. De wetenschap dat de ploeg vorig seizoen slechts op een elfde plaats in de eerste divisie eindigde en zich deze zomer niet opmerkelijk ver sterkte, verandert daar ook niets aan. "We hebben de afgelopen twee jaar re gelmatig tegen eredivisie ploegen ge speeld. En hoewel het slechts om oefen duels ging, kon je toch vaststellen dat we goed met hun mee konden komen. Niemand binnen de selectie heeft een slecht voorgevoel over het aankomende seizoen, al realiseren we ons heus wel dat handhaving niet makkelijk zal wor den. Dat positieve gevoel komt natuurlijk door de promotie, ledereen loopt nog een beetje in de wolken. Wanneer we een slechte seizoenstart hebben slaat dat misschien wel helemaal om. Vorig seizoen stond het binnen onze selectie bol van de conflicten. Daar is op dit mo ment geen sprake van. Het is voor Go Ahead-begrippen op dit moment echt heel rustig." De wedstrijd tegen Ajax leidt binnen de selectie van Go Ahead Eagles ook niet tot onrust, al maakt Mar thijn Pothoven zich niet al te veel illusies over een of twee punten voor zijn club. "Vooraf teken je voor een kleine nederlaag, want met een beetje pech word je dik geveegd. Vorig seizoen overkwam dat zelfs een sub-topper als FC Twente nog. Waarom zou dat dan niet met ons kunnen ge beuren?" "Ik weet trouwens één Aja- cied die wèl bang voor ons is. Afgelopen zomer ben ik met Mare Overmars, zijn broertje Edwin en Toine Rorije naar Mallorca ge weest. Op het strand speel den we steeds partijtjes, twee tegen twee. Ik won samen met Edwin zo'n beetje alle partijtjes. Marc is daar nog steeds van onder de indruk. Haha..." Ruud Pompert 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 7