AJAX - GO AHEAD EAGLES sterdam had Ajax alle moeite de Eagles van zich af te houden (3-2 winst). Eenmaal in de Eerste divisie beland, had Go Ahead moeite het spoor naar boven te hervinden. Schamele posities hielden de Eredivisie buiten het vizier, totdat Go Ahead zich in 1990 als promotiekandi daat meldde in de nacompetitie. Na een zinderende strijd verdween de buit in de armen van Veendam. Het afgelopen sei zoen eindigde Go Ahead op een kleurlo ze elfde plaats maar de derde periodeti- tel leverde deze keer het felbegeerde lidmaatschap van de PTT-Telecompeti- tie op. Na het feestgedruis wierp zich de vraag op hoe Go Ahead Eagles zich op het hoogste niveau zou manifesteren. En op die vraag is nog geen antwoord te geven. De tijd zal leren of de selectie van de nog jonge trainer Jan Versleijen ge noeg klasse en weerstand heeft om de druk aan te kunnen. Wandelen we het elftal van Versleijen door, dan ontmoeten wij onder de lat Frank Ensink, die zijn opleiding kreeg bij FC Twente, daar enige wedstrijden speelde maar bij Go Ahead een echte vaste waarde werd. In de defensie is Alfons Arts, oorspron kelijk afkomstig van MW, het steunpunt. Hij is een tijd geblesseerd geweest maar hoopt tegen Ajax van de partij te zijn. Rechterverdediger Dennis Hulshoff, stopper Cees Marbus en linkerverdedi ger Luc Maes (mogelijk ook de Australi sche aankoop Jason van Blerk of Mark Schenning) completeren het kwartet. De middenveldregiezou, gemeten naar 's mans mogelijkheden, in handen moe ten liggen van Alfred Knippenberg. Ta lent hebben is mooi, maar je moet er wèl iets mee doen en dat doet "De Knip" te weinig. Hij toont zijn waarde wanneer het hem uitkomt en de kans is daarom groot dat de actievere Marthijn Potho ven (ooit een jaartje bij Ajax onderdak) centraal op het middenveld staat. Hij wordt daar geflankeerd door Paul Bos- velt (rechts) en de ervaren (AZ, FC Utrecht, Dundee, Heracles) Gijs Stein- man. Spits Jeroen Boere verwacht aan voer van dynamiet door rechterspits Mark Heering en linksbuiten Niels Ge- restein (overgenomen van VW). In aan valler Erik Willaarts bezit Go Ahead een luxe stand-in, terwijl de laatste aankoop, Jason van Blerk, aan de linkerkant op el ke positie uit de voeten kan. Go Ahead terug tussen de giganten. Ook Amsterdam is daar blij om, al zal Ajax dat hedenmiddag niet in een pun- tenpresentje willen uitdrukken. BenTornato Een roemruchte club treedt binnen de poorten van het stadion De Meer: Go Ahead, sinds medio 1971 eigenlijk Go Ahead Eagles. De club, die sinds de zo mer van 1987 geen deel meer uitmaakte van de crème de la crème van het va derlandse voetbal. En dat, terwijl het daarvoor vanaf 1963 onafgebroken een plaats had binnen het keurkorps. Wie de erelijst van de Deventenaren be kijkt raakt ook overtuigd van het feit dat Go Ahead op z'n minst een subtopper Mare Overmars, hier in een fel duel ge wikkeld met Borussia Dortmunds Knut Reinhardt tijdens het laatste Amster dam-toernooi, heeft Eagles-bloed door de aderen stromen. Marco speelde zich bij Go Ahead in de kijker, kwam vorig seizoen bij Willem II onderdak en maakte afgelopen zomer als Olympisch interna tional de stap naar Ajax. Foto:Louis van de Vuurst was. Vier kampioenschappen fonkelen er in het geel-rode blazoen, 't Is waar, die landstitels stammen uit de vroege voetbaljaren (het laatste kampioenschap vierde Go Ahead in 1933), maar toch. En in het midden van de jaren zestig was Go Ahead een zeer gevreesde tegen stander voor de topclubs van Neder land, die niet zelden met knikkende knieën richting IJsselstad togen. Go Ahead had ook altijd iets sympa thieks. Kleine club, gezellig stadion, goede sfeer, relatief beperkte middelen maar wèl een voetbalschool die menig groot voetbaltalent voortbracht. Daarom was het dat de vaderlandse voetbalfamilie met lede ogen Go Aheads degradatie naar de Eerste divisie aan schouwde. De zestiende plaats liet het doek vallen over vierentwintig jaar Eredi visieschap. Overigens liet Go Ahead ook in dat trieste seizoen Ajax de tanden zien. In Deventer werd het 1 -1 en in Am-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 3