zoen doormaak, wordt er geroepen dat ik getergd ben. En wanneer het slecht gaat, ben ik nog steeds niet over de klap heen. Dat is dus onzin. Ik ben een nuch tere jongen, het EK is voorbij, de klap is allang verwerkt en het enige dat telt is Ajax." Tijdens de voorbereiding heeft de aan voerder ook niet meer omgezien. Slechts vooruit gekeken. "Naar de be kende meters die je weg moet lopen. Door het EK duurde de zomervakantie voor de internationals maar twee weken. Daardoor viel de voorbereiding mij zwaarder dan normaal. Ik vond het ook niet echt prettig. Maar naarmate de wedstrijden in de voorbereiding belang rijker werden begon het ook wat leuker te worden, omdat je dan voelt dat de start van de competitie dichterbij komt." Kampioen Ons eerste doel in die competitie is kampioen worden, daarna volgt de be ker. Voor het Europese voetbal kun je geen doelstelling hebben, omdat de kans op het winnen van een Europa- Cup gewoon heel klein is. Ik prijs mezelf erg gelukkig dat het al een paar keer ge lukt is met Ajax. Maar het belangrijkste is dat we kampioen worden. Ook omdat het weer tijd wordt Europacup I te gaan spelen." Ook voor zichzelf vindt Danny het hoog tijd worden dat Ajax weer eens een landstitel grijpt. "In de zeven seizoenen die ik nu bij Ajax achter de rug heb, ben ik keer kampioen geworden. Dat was één in 1990, onder leiding van Leo Beenhakker. Vooraf had ik mij daar wel een andere voorstelling van gemaakt. We hebben het kampioenschap ook een paar keer dom weggegeven aan PSV." Over de vorm waarin Ajax momenteel steekt hoeft, volgens Blind, niemand zich zorgen te maken. "Tijdens het Am sterdam 717-toernooi hebben we weer eventjes bevestigd dat we heel goed kunnen voetballen. Niet dat ik daaraan twijfelde hoor, maar het is gewoon pret tig wanneer dat er af en toe uitkomt. Het is bekend dat er na een goede prestatie, in ons geval het winnen van de UEFA- Cup, de scherpte een beetje afneemt. Daar moeten we dus voor waken. We hebben trouwens een trainer die dat ook nooit zal toestaan. Van Gaal traint liever een half uur heel scherp, dan anderhalf uurslap." Oplossingen Of het vertrek van John van 't Schip naar Genoa en Aron Winter naar Lazio Roma vervelende gevolgen heeft voor Ajax, betwijfeld de Zeeuw. „Van 't Schip en Winter waren natuurlijk enorm belang rijk. John gebruikte zijn ervaring binnen en buiten het veld uitstekend, terwijl Winter als voetballer van grote waarde was. In eerste instantie ben je ook ge neigd om te zeggen dat de kwaliteit van de selectie iets is afgenomen. Aan de andere kant is het zo dat Dan Petersen nu een kans krijgt. Dan is echt een heel goede speler die Schip kan doen verge ten. Op het middenveld is er ook wel een oplossing voor Winter. Het enige wat je Danny Blind, een man met in- en over zicht. Niet alleen in het veld maar ook als umpire op de tennisbaan. Foto: Louis van de Vuurst gaat missen zijn die tien a twaalf doel punten die hij jaarlijks scoorde. Maar misschien maakt Dan wel de goals die John ooit maakte." Aldus de Ajax-aanvoerder wiens eigen inbreng in het komende seizoen belang rijker dan ooit wordt. Ruud Pompert

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 14