SCHEURER DE TRAINER LOUIS VAN GAAL B.V. Aannemersbedrijf J. Scheurer Zoon Kamerlingh Onneslaan 40 1097 NH Amsterdam ALLROUND IN GROTE EN KLEINE BOUWKUNDIGE PROJECTEN Telefoon 020 - 6930905 Telefax 020 - 6924113 9 om de jacht op de vaderlandse Cup te smo ren. Het bewijs, dat ook in deze knock-out race de geluksfactor een aanzienlijke rol speelt. Beter te berekenen is de PTT Telecompetitie en niemand hoeft het uit te spreken om te weten dat Ajax daarop in bij zondere mate zijn zinnen heeft gezet. Het landskampioenschap is een uiterst prestigi euze titel en opent bovendien de deur naar de absolute top van Europa. De internatiale lauwerkrans die Ajax vorig seizoen om de hals kreeg gehangen leverde ook een grote belangstelling voor de com ponenten van het team op. Direct gevolg was het vertrek van Johnny van 't Schip en Aron Winter die door respectievelijk Genoa en Lazio werden ingelijfd. Dat betekende een behoorlijke hap uit het elftal en het ver lies van twee klasserijke, bovendien ervaren spelers. Ajax heeft echter leren hakken met het bijltje dat wil dat er regelmatig spelers uit De Meer worden weggelokt door Het Grote Geld. De vervangers staan klaar om de opengevallen plaatsen in te nemen. Met name van het grote talent dat Marciano Vink heet, mag worden verwacht dat hij zich revancheert voor het, wat hem per soonlijk betreft, teleurstellende seizoen 1991 - 1992. De eerste aankoop van Ajax was die van Mare Overmars. De transfer van Willem II naar Ajax had heel wat - financiële- voeten in aarde maar uiteinde lijk presenteerde het tanige buitenspelertje zich toch in het Ajax-kamp. Overmars, die een vaste kracht was van het Nederlands Olympisch Elftal, blesseerde zich tijdens de trainingsstage van Ajax en het is te hopen dat hij tijdig hersteld is om zich op het Amsterdam 717-toernooi aan de Ajax-sup- porters te kunnen presenteren. Een mogelijke nieuwe voetballer in de Ajax-gelederen is Jari Litmanen. De Finse international beviel tijdens het trainings kamp in Doorwerth als aanvallend ingestel de middenvelder met meerdere mogelijkhe den en het hangt van de onderhandelingen tussen Ajax en Litmanens vorige club af of de Fin zich definitief in De Meer zal ver voegen. Wellicht is die beslissing op het moment dat de bal in het Amsterdam-toer nooi gaat rollen, al gevallen. Als vanouds is het Amsterdam-toernooi het podium waarop Ajax zich op volle sterkte presenteert voor het komende seizoen. Vorig seizoen pakte Ajax op imponerende wijze de winst, onder meer door de Italiaanse kampioen Sampdoria met mime cijfers terug te wijzen. De 7e en 9e augustus van dit jaar zal de trots van Amsterdam wederom willen benutten om zijn visite kaartje af te geven en het publiek (dat vorig seizoen zo'n geweldige rol speelde in de UEFA Cup-winst) aan zich te binden. Het kan verkeren in de voetballerij. Vorig seizoen rond deze periode was Louis van Gaal nog de assistent van Leo Beenhakker die zich gedwee naast de uiterst populaire coach van Ajax op de bank schaarde. Nu, twaalf maanden later liggen de verhoudin gen heel anders. Louis van Gaal is de gevierde technisch directeur van Ajax, de verantwoordelijke man wat betreft de tech nische leiding en aan wiens hand Ajax de enige Europese trofee veroverde die nog geen plaatsje had gevonden in de prijzen- kast van De Meer. Louis' weg naar de status, die hij in minder tien maanden bereikte, ging niet over rozen. Het applaus, het scanderen van zijn naam, dat Van Gaal ten deel viel tijdens de huldi- Louis van Gaaltechnisch directeur van Ajax,..een persoonlijkheid. Foto: Louis van de Vuurst ging op het bordes van de Stadsschouwburg en de prijzende commentaren in de media stond immers in schril contrast met de op zijn zachtst gezegd argwanende ontvangst die Louis als Ajax-coach in september 1991 ten deel viel. Louis ging op de avond van het ontslag van Beenhakker met open vizier de strijd aan. En het was inderdaad een strijd die hij moest leveren om erkenning te krijgen en de Ajax-voetballers er van te overtuigen dat zijn werkwijze een juiste was. Louis slaag de met lof en zijn kwaliteiten worden door niemand meer in twijfel getrokken. Louis van Gaal werd op 8 augustus 1951 in Amsterdam geboren en kwam na zijn jeugd in het rood-zwart van De Meer te hebben doorgebracht bij Ajax terecht. Doorbraak naar de hoofdmacht zat er in de rijke jaren zeventig niet in en Louis karriere bracht hem langs Antwerp, Telstar, Sparta en ten slotte AZ, de club waar hij ook zijn eerste ervaringen als trainer in het betaalde voet bal opdeed. Zijn uitgesproken mening (vaak verward met eigenwijsheid), die hij ook als voetbal ler etaleerde, maken hem als trainer-coach een markante en dus interessante figuur in de voetbalwereld.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 9