DE NIEUWE UITDAGING gen van PSV bekijken. Klasse zit er genoeg in het elftal van de nieuwe trainer Hans Westerhof. De namen zijn bekend: Gerald Vanenburg, Romario, Wim Kieft. Gica Popescu, Hans van Breukelen en wellicht een jongeman met een grote toekomst: Arthur Numan. Tenslotte maar niet op de laatste plaats, Ajax. De winnaar van de UEFA Cup keert voor het eerst terug op de plaats waar de laatste triomf uit de schitterende clubge schiedenis gestalte kreeg. Door de winst van de UEFA Cup werd Ajax na Juventus de tweede club die ALLE clubtrofeeën won: de Cup voor landskampioenen, die voor Bekerwinnaars, de UEFA Cup, de Wereldbeker en de Supercup! Een visitekaartje om van achter over te val len, ware het niet dat het geen zin heeft om daar heel lang bij stil te staan want er staat weer een nieuw seizoen voor de deur. Een eerste glimp van de ambities en moge lijkheden van de ploeg van Louis van Gaal zal tijdens deze twee dagen van het Amsterdam 717-toernooi zichtbaar worden. David Endt Ballet der sterren. In het jaar 1983 ontmoetten Feyenoord en Roma elkaar in de beslissende wedstrijd van het Amsterdam 708- toernooi. Johan Cruijff, hier in duel met de Braziliaan Toninho Cerezo miste in de penaltyserie die de beslissing moest brengen weliswaar een strafschop maar mocht uiteindelijk toch, nota bene als Feyenoorder, de beker omhoog houden. De prachtige zegetocht van het vorige sei zoen heeft als direct gevolg dat de verwach tingen zowel binnen als buiten de stads grenzen hoog gespannen zijn. Andermaal is bewezen dat met een gedegen opleiding en hard werken óók internationaal successen te bereiken zijn. Zonder de steun van multina tionals en zonder Zuideuropese budgetten lukte het Ajax opnieuw om zich te onder scheiden. Dat strekt tot trots. De apotheose tegen Torino, in hetzelfde Olympisch Stadion waar nu het Amsterdam 717- toernooi plaatsvindt, de triomfantelij ke hulde op het Leidseplein op'de avond van 13 april, de huldeblijken daarna, ze zijn alweer naar de achtergrond geschoven want een nieuw seizoen staat voor de deur. En een nieuwe uitdaging. Ajax staat voor de taak het bereikte niveau vast te houden en dat zo mogelijk uit te bouwen. In zijn ope ningswoord tijdens de perspresentatie op 13 juli zei Louis van Gaal het al: "het streven is het behalen van minstens één hoofd prijs". Om er maar direct van uit te gaan dat het succesvolle UEFA Cup-seizoen nog eens dunnetjes wordt overgedaan zou dui den op grote naïviteit. Het toernooi is lood zwaar, beter bezet dan bij voorbeeld het Europa Cup-toernooi voor Bekerwinnaars en er is altijd een portie geluk bij nodig om tot aan de meet te komen. En als titelverde diger zal Ajax ook op de Europese velden op extra weerstand stuiten. Landelijke zijn de uitgangspunten de her overing van de landstitel en een succes in het Bekertoernooi. Het afgelopen seizoen was één moment van onachtzaamheid, in de uitwedstrijd tegen Feyenoord, voldoende Voor de tweede keer in de geschiedenis van het Amsterdam-toernooi komt Ajax daarin uit als winnaar van een Europa Cup. Dat Ajax publiekstrekker Nummer Eén is op het internationale evenement is zo klaar als een klontje en het feit dat de club de UEFA Cup koestert doet nog een extra duit in het zakje. Dat is 'm dan, de UEFA Cup is binnen en daarmee heeft Ajax alle drie de Europa cups in de prijzenkast staan. Foto: Ruud Volt

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 7