CLAUDIO CANIGGIA DE TRAINER BLOEDSNEL VUJADIN BOSKOV ROMA 21 Daarnaast zijn inzetbaar de pittige midden velder Fausto Salsano, die in 1988 het Amsterdam-toernooi al eens won als speler van Sampdoria, de van Casertana naar Roma teruggekkeerde verdediger Fabio Petruzzi en libero-middenvelder Antonio Comi. De kenners onder u missen een belangrijke naam: die van Andrea Carnevale. Roma was hem liever kwijt maar de onderhandelingen met geïnteres seerde kopers leverden niets op. Er is der halve een -kleine-kans dat de stevige spits ook tot de selectie van Vujadin Boskov hoort. Eén van de eerste klappen die er op de Italiaanse transfermarkt van de afgelopen zomer werd uitgedeeld was die van de overgang van de Argentijnse spitsspeler Claudio Caniggia van Atalanta Bergamo naar Roma. Claudio Caniggia werd bij zijn aankomst in Rome door de Roma-tifosi met groot enthousiasme onthaald. Veel van de offensieve kracht van Roma hangt dit seizoen af van de razendsnelle Argentijn. Op voorhand kreeg de frontlinie van Roma daarmee een heel belangrijk extra element: snelheid. De Argentijn met de lange lokken ondersteunt zijn natuurlijke klasse namelijk met een fantastische demarrage. In een prachtige stijl kan hij de verdedigers zijn hielen laten zien om dan meedogenloos toe te slaan. De op 9 januari 1967 in Henderson geboren Claudio Paul Caniggia begon zijn karriere bij één van de beroemdste clubs van Argentinië, River Plate. In het seizoen 1985-1986 debuteerde hij in de hoofdmacht om na drie seizoenen zijn vaderland te ver laten met bestemming Italië. De bloedsnelle jongeling viel in - en bij Verona echter voornamelijk op door zijn blonde lokken. Op het veld wilde het maar niet vlotten en aan het eind van het seizoen stapte hij met de schamele oogst van 3 doelpunten in 21 wedstrijden in zijn valies de poorten van de stad van Romeo en Julia uit. De relatie Caniggia-Verona was niet tot bloei gekomen. Fluisterverhalen over een bedenkelijke levenswandel konden Atalanta er echter niet van weerhouden om Caniggia te kopen en in Bergamo kwam de Argentijnse international goed los. Met acht treffers, vele assists en een aantal "geroof de" penalties had Caniggia een groot aan deel in de fraaie zevende plaats. Na de competitie bleef Caniggia in Italië om met de Argentijnse nationale ploeg de finale van het WK te bereiken. Twee keer scoorde Claudio tijdens dat WK. En dat waren twee zeer belangrijke treffers. De eerste in Argentinië - Brazilië. Na een flitsende aktie van Maradona schoof Caniggia de bal in het Braziliaanse doel. Door dat doelpunt over leefde Argentinië de achtste finale. In de halve eindstrijd tegen Italië kwam van zijn (achter)hoofd de gelijkmaker die uiteinde lijk leidde tot de strafschoppenserie die het einde van de Italiaanse droom inluidde. Na het voor Caniggia uitstekende WK ont wikkelde hij zich tot een echte vedette, die met zijn land vorig jaar de Zuidamerikaanse titel veroverde en als Atalanta-aanvaller een plaag voor de Italiaanse defensies was. De transfer naar het "grote" Roma was daarom logisch. Het betekent een nieuwe uitdaging voor Claudio Caniggia en een bron van hoop voor de Roma-supporters. Met de komst van Roma begroeten wij een goede oude bekende op het Amsterdam- toernooi: trainer Vujadin Boskov. Niet alleen was de 61 geleden in Novi Sad gebo ren Boskov al twee keer eerder als trainer op het Amsterdam-toernooi present, hij heeft als oud-trainer van FC Den Haag en Feyenoord ook een "Nederlands" verleden. Het waren zijn eerste buitenlandse trainers ervaringen, nadat hij eerder Vojvodina Novi Sad, de club waar hij het grootste gedeelte van zijn voetbalkarriere speelde, onder zijn hoede had. Na FC Den Haag en Feyenoord vertrok Boskov naar Real Madrid. Drie jaar was Boskov bij de "merengues" coach. Met Madrid bereikte Boskov in 1981 de Europa Cupfinale. Het leverde een teleurstelling op: in Parijs won Liverpool met 1-0. Via Sporting Gijon kwam Boskov in Italië terecht en wel bij het bescheiden Ascoli. In 1986 sloot Samdoria, waar Boskov in de nadagen van zijn karriere nog een jaartje had gevoetbald, de trainer in de armen. Het betekende het begin van een prachtig avontuur. In de vol gende zes jaar veroverde Sampdoria de voetbalwereld met als hoogtepunten de winst van de Europa Cup voor Bekerwin naars in 1990, de Italiaanse landstitel in 1991 en het bereiken van de Landskampioenenfinale in het voorbije sei zoen. Het was Boskov niet gegund om met de Europa Cup in handen afscheid te nemen van "zijn" Samp want Barcelona won met 1-0. Nu is het Roma dat een beroep doet op de ervaring van. Boskov. Vujadin moet er als opvolger van de zwijgzame Ottavio Bianchi voor zorgen dat Roma weer gaat glanzen. opgericht: 1927 palmares: Landskampioen 1942 en 1983, Italiaans Bekerwinnaar. 1964, 1969, 1980, 1981, 1984, 1986, 1991, Jaarbeursteden Cup (UEFA Cup) 1961, finale Landskampioenen 1984, UEFA Cup-finale 1991 voorzitter: Giuseppe Ciarrapico trainer: Vujadin Boskov assistent-trainer: Narcisio Pezzotti manager: Emiliano Mascetti stadion: Olimpico Rome capaciteit: 82.656 clubkleuren: rood-geel nieuwe spelers: Claudio Caniggia (Atalanta), Sinisa Mihailovic (Rode Ster), Silvano Benedetti (Torino), Fabio Petruzzi (Casertana). Europa Cup 92-93: UEFA Cup, tegenstander Wacker Innsbruck

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 21