FLEMMING POVLSEN HET HART VAN DENEMARKEN BORUSSIA DORTMUND 15 trainer begon Hitzfeld in 1983 bij FC Zug, ging een jaar later naar FC Aarau, bleef daar tot 1988 en maakte toen de stap naar de Zwitserse topclub Grasshopper Zürich. Het goede werk dat hij daar verrichtte (één tweede plaats, gevolgd door twee landstitels en twee keer winnaar van de Zwitserse Cup) viel zodanig op dat Borussia Dortmund Ottmar Hitzfeld overhaalde om naar Duitsland te komen als opvolger van Horst Koppel. De gedeelde eerste plaats van het vorig sei zoen bewees dat de Borussen daarmee een uitstekende zaak deden. Na afloop van het Europees Kampioenschap in Zweden werd Thomas Hassler gekozen tot de Beste Voetballer van het Toernooi. De Duitse middenvelder, die tijdens het Amsterdam te bewonderen is in het elftal van Roma, speelde inderdaad een uitstekend toernooi maar voor vele andere kenners kwam die titel een Deense voetballer toe: Flemming Povlsen, nota bene een ex-clubgenoot van Hassler, want beiden speelden in het seizoen 1987 - 1988 met elkaar voor FC Köln. Povlsen kwam in de officiële rangschikking van de beste EK- voetballers niet eens bij de eerste drie voor en dat bevreemde zeer want Flemming ken de een fantastische reeks wedstrijden. Misschien dat het gemis van doelpunten hem parten speelde maar meer dan welke Deense voetballer ook verbeeldde de 25- jarige aanvaller het hart en de ziel van Denemarken. Flemming vocht zich na een weinig bemoe digende aanloop naar een topvorm. En hij ontpopte zich tot één van de leiders van het Deense kampioensteam. Strijdend voor elke bal en voortdurend gevaarlijk op de vijan delijke helft, was hij een plaag voor elke verdediger die zijn pad kruiste. De Franse international Boli ontsnapte aan een rode kaart nadat hij Povlsen torpedeerde. De ver maarde Duitse verdediger Jürgen Kohier had het met geen andere spits zo moeilijk als met juist zijn vroeger clubgenoot Povlsen. In Nederland kennen wij de op 3 december 1966 te Aarhus geboren Flemming Povlsen ook goed. Hij voetbalde één seizoen voor PSV. In Eindhoven had Flemming de pech in een soort overgangsjaar terecht te zijn gekomen waar interne strubbelingen de balans verstoorden. Povlsens specifieke speelstijl, zwervend, opportunistisch, avon tuurlijk, vond in de ogen van trainer Guus Hiddink geen balans in de offensieve PSV- stramienen van toen. Povlsen zat te vaak op de bank en bedankte aan het eind van dat seizoen (1988-1989) voor die eer. Hij koos voor het mindere geld maar de grotere spel vreugde bij Borussia Dortmund. Internationale ervaring heeft Povlsen inmiddels voldoende. Na als groot talent te zijn ontdekt in Denemarken beleefde hij zijn eerste buitenlandse avontuur bij Real Madrid, dat de jongeling echter stalde bij het "filiaal" Castilla. Hoewel.de "Koninklijke" droom niet werd verwezen lijkt heeft Flemming Povlsen geen centje spijt van zijn Spaanse belevenissen. Ook die ervaringen vormden hem tot de topvoet- baller die hij nu is. De Deense international Flemming Sogaard Povlsen maakte zich tijdens het afgelopen EK waar als een uitstekende aanvaller. De vroegere spits van AGF, Castilla, FC Köln en PSV hoort op het Amsterdam 717-toernooi tot de absolute toppers. Foto: Louis van de Vuurst opgericht: 16 december 1909 palmares: kampioen van Duitsland 1956, 1957, 1963, winnaar Duitse beker 1965, 1989, winnaar Duitse Supercup 1989, winnaar Europa Cup Bekerwinnaars 1966 voorzitter: Dr. Gerd Niebaum trainer: Ottmar Hitzfeld assistent-trainer: Michael Henke manager: Michael Meier stadion: Westfalenstadion capaciteit: 52.370 clubkleuren: geel - zwart nieuwe spelers: Lothar Sippel (Eintracht Frankfurt), Ned Zelic (Sydney Olimpic, Austr.), Stefan Reuter (Juventus) EuropaCup 1992-93: UEFA' Cup, tegenstander Floriana Malta

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 15