BORUSSIA DORTMUND H7 SPEKTAKELPLOEG DE TRAINER OTTMAR HITZFELD 13 Stefan Reuter, hier nog in het shirt van Juventus, moet dit seizoen één van de drijvende krachten worden van Borussia Dortmund. De Duitse international die bij "De Oude Dame in Turijn slechts gedeeltelijk slaagde, is op revanche belust. UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-6930865 Fax 020-6936071 TEKST David Endt ADVERTENTIE-ADRES: Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-6259517 6240789 De laatste Bundesligadagen van het afgelo pen seizoen werden in Nederland met net zo'n interesse gevolgd als in de "Heimat" zelf. Zeker door de organisatie van het Amsterdam-toernooi, want één van de grote kandidaten voor het winnen van de Duitse landstitel was Borussia Dortmund, de club waarvan toen al bekend was dat die het kwartet deelnemers aan het Amsterdam 717-toernooi completeerde. En natuurlijk geeft de deelname van een landskampioen nog meer glans aan het luisterrijke toernooi. In de bloedstollende finale van de t Bundesliga werden alle-prognoses echter volkomen overhoop gegooid. Niet Borussia Dortmund, niet Eintracht Frankfurt maar Vfb Stuttgart, nota bene de ploeg die het geringste kanspercentage werd toegedacht, ging er met de kampioensschaal vandoor. Voor Borussia Dortmund was er slechts de "eervolle" tweede plaats, met een gelijk aantal punten als kampioen Stuttgart, weg gelegd. Het mindere doelsaldo was nadelig beslissend. De teleurstelling in het Borussenkamp was, begrijpelijk, enorm. Maar voor het Amsterdam-toernooi betekent het mislopen van wat de vierde Duitse titel had moeten worden geen devaluatie. Daarvoor is de aanwezige klasse binnen het elftal en de spectaculaire manier van voetballen van Borussia Dortmund te algemeen bekend. De Duitsers zullen zich op het prestigieuze toernooi van Amsterdam ongetwijfeld van hun beste kant laten zien, kampioenen waardig. De Borussen, die als oprichtingsdatum de 19e december 1909 in de boeken hebben staan, toonden zich in het afgelopen seizoen niet alleen als één der sterksten in de zware Bundesliga, het onderstreepte andermaal dat het een bijzondere band met het publiek heeft. Het Westfalenstadion dat plaats biedt aan ruim 52.000 toeschouwers zat meer dan eens helemaal vol en al een paar seizoenen lang heeft Borussia het beste toeschouwers gemiddelde in de Bundesliga. In het sfeer volle stadion kan het door die wisselwer king tussen supporters en elftal verschrik kelijk spoken. Dit seizoen gaat Borussia het opnieuw pro beren. Niet alleen in de Bundesliga, maar ook in Europa, waar het de weg van Ajax (maar ook die van Roma) kan kruisen in het UEFA Cup-toernooi. De eerste ronde zal geen enkel probleem opleveren want de Dortmunders troffen daarin Floriana uit Malta. Borussia onderging in de afgelopen zomer stop een belangrijke aderlating. Libero Thomas Helmer vertrok voor zeker drie miljoen D-Mark naar Bayem München, ongtwijfeld met in het achterhoofd de gedachte dat dat een laatste opstap kan zijn naar het Italiaanse voetbalparadijs. Zijn ver vanger is in Nederland bekend: Ned Zelic. Even het geheugen opfrissen? Ned Zelic is de Australische vrije verdediger van het Olympisch Elftal die Nederland in de beslissende wedstrijd in het Galgenwaard stadion hoogst persoonlijk de das om deed door twee keer te scoren. De jongeman, die helaas op het Amsterdam-toernooi afwezig zal zijn, juist vanwege zijn Olympische ver plichtingen, heeft klasse en zal dat in de komende jaren bewijzen. Met Zelic in de ploeg hoeft het vertrek van Helmer geen onoverkoelijkheid te betekeken. Een andere nieuwe en gedegen kracht is Stefan Reuter, die door Juventus klakkeloos opzij werd gezet. Reuter, die geen geweldig EK speel de in Zweden, was daardoor aangeslagen maar zal zich in het geel -zwart van Borussia graag willen revancheren. In de frontlinie maakt Lothar Sippel zijn opwach ting. De spits voetbalde vorig seizoen nog bij de grote rivaal Eintracht Frankfurt. Wel graag verlangd, maar niet verkregen is de Braziliaanse sterspeler Bebeto. Borussia dacht de vroegere Zuidamerikaans Voetballer van het Jaar te hebben gecon tracteerd maar 's-mans handtekening bleek ook al onder een verbintenis met het Spaanse Deportivo te staan! Het laatste woord over die affaire is nog niet gespro ken maar Bebeto zal zich niet in Dortmund melden. Er blijven bij Borussia genoeg uitstekende voetballers over om tijdens dit Amsterdam- toernooi van te genieten. Zeer in het oog springend is de Europees Kampioen, Flemming Povlsen. In het doel is Wolfgang "Teddy" de Beer een opvallende verschij ning en in de defensie is het gezicht van international Michael Schulz bekend. Een andere Michael, Michael Rummenigge, is de aandrijver op het middenveld terwijl Frank Mill in de voorste lijn aanspraak maakt op een plaats in de startende elf. Tot niet geringe verbazing van velen werd aan het begin van het seizoen 1991-1992 ene Ottmar Hitzfeld als trainer van Borussia Dortmund aangesteld. Niet dat er iets op deze man viel aan te merken, maar het mee- rendeel van zijn trainersjaren had Hitzfeld gesleten in Zwitserland en dat land wordt als voetbalnatie niet altijd op de juiste waar de geschat, met als gevolg dat de stroom spelers en trainers die van het Alpenland naar west en zuid Europa trekken, gering is. Na als amateur te zijn opgevallen bij TuS Stetten en FV Lörrach, beleefde Hitzfeld zijn eerste profavonturen bij FC Basel. Daarna volgde een periode bij VfB Stuttgart, waarna Hitfeld weer naar Helvetia terugkeerde om zijn karriere bij GC Lugano en FC Luzern af te ronden. Als

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 13