VEEL SUCCES EN OP NAAR DE CUP DE PRECEDENTEN FORT UN A 54 TEGEN TORINO Onderhoud - Reparatie - Verkoop Ajax en Torino stonden twee weken geleden niet voor de eerste keer tegenover elkaar in het veld. In een alweer vrij ver verleden troffen beide clubs elkaar in een zomertoernooi dat de "strijd om de Karl Rappan-beker" heette. Een en ander geschiedde in de zomer van 1968, aan het eind van het seizoen 1967-69 en aan het begin van het daaropvolgende voetbaljaar. Ajax speelde in een groep met naast Torino Atlético de Madrid als derde deelnemer. Het eerste duel dat op het programma stond was dat tegen Torino, in De Meer op 6 juni. Op die mooie zomeravond versloeg Ajax de Italianen met 3-1Tot de bekende Torino-spelers van toen hoorden keeper Lldo Vieri (tegenwoordig werkzaam bij de technische staf van Torino) en de aanvaller Nestor Combin die later bij Milan onderdak kwam. De return liet niet minder dan drie maanden op zich wachten. Op 11 september 1968 trad Ajax in het oude Comunale-stadion aan tegen Torino en deze keer rolde er een gelijkspel uit de bus: 1 -1Curi eus was dat bij Torino de huidige trainer Mondonico als rechtsbuiten speelde. Hij kon niet voorkomen dat uitgerekend zijn directe tegenstander, Ruud Suurendonk, het Amsterdamse doelpunt maakte. Amsterdam-toernooi In de zomer van 1987 versloeg Ajax in het Olympisch Stadion Torino met 2-1Dat gebeurde in het Amsterdam-toernooi dat Ajax won en waarin Torino een tweede plaats bereikte. Frank Rijkaard scoorde twee keer nadat Toni Polster Torino in de vijfde minuut aan een 1 -0 voorsprong had geholpen. Van de huidige Torino-spelers maakten al leen Roberto Cravero, Silvano Benedetti en Giorgio Bresciani (die zijn debuut voor Torino maakte) die wedstrijd mee. Bij Ajax waren Menzo, Blind, Van 't Schip en Win ter van de partij. Nestor Combin, hier als Mi- lan-speler juichend na een treffer, was op 6 juni 1968 van de partij tijdens de wedstrijd Ajax - Torino, 3-1. De eerste keer dat een Nederlandse club het in een Europa Cup-toer nooi opnam tegen een Italiaanse club was in het seizoen 1964 - 1965. In het Bekerwinnaarstoernooi stonden in de eerste ronde het Ge- leense Fortuna '54 en...Torino te genover elkaar. De heenwedstrijd vond plaats in Turijn waar Torino met 3-1 won dankzij treffers van de Engelsman Gerry Hitchens, Giam- battista Moschino en het grote ta lent uit die dagen, Gigi Meroni. Voor Ajax scoorde...Spitz Kohn, de hui dige jeugdtrainer van Ajax. Veertien dagen later kwam Torino naar Geleen om het karwei af te maken. Dat gebeurde in een aan trekkelijk duel dat eindigde in 2-2. De Torino-goals kwamen tot stand via een eigen inzet van Fortuna-ver- dediger Heinz Brüll en een treffer van Hitchens. Voor Fortuna scoor den Van Rhijn en Beenen. In dat Torino-elftal, dat later reikte tot de halve finale (verloren na en beslissingswedstrijd van München 1860), speelde als voorstopper Ro berto Rosato, een speler die Ajax in 1969 in de eerste Europa Cup-fina le tegenkwam in het shirt van Milan. Loting De loting voor de eerste ronde voor het seizoen 92/93 van de Europacup zal 15 juli in Genève worden verricht. De eerste wedstrijden die voor de Europacup worden gespeeld zijn 16 en 30 september. Johann Siegerstraat 18 - Ind.terr. Amstel AMSTERDAM 020-69 45 205 57

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 56