DE 2-2 VAN TURIJN 'ABNa/wri k vtrtbrc zijn Johnny van 't Schip, John van Loen, Edwin van der Sar, Marciano Vink, Rob bie Alflen en Danny Blind te herkennen. Het moment is daar: Ajax en Torino be treden het veld voor de finale. Op de ge zichten van de aanvoerders, Roberto Cravero (links) en Danny Blind en Tori no-keeper Marchegiani is de spanning af te lezen, (foto 3). Al in een vroeg stadi um van de wedstrijd brak Michel Kreek door de defensie van Torino heen. On danks een overtreding van Pasquale Bruno zette Kreek door maar zijn vol gende schot miste het doel. Op de ach tergrond gebaart scheidsrechter Worrall dat er van de voordeelregel sprake is (foto 4). Foto 5 toont één van de talrijke enerve rende duels die Bryan Roy met de Tori- no-verdedigers (hier Enrico Annoni) in Turijn uitvocht. Veertien dagen geleden werd het spits van de dubbele UEFA Cup-finale afge beten in Turijn. In het prachtige Stadio Delle Alpi speelde Ajax een voortreffelij ke wedstrijd, kwam tot twee keer toe op voorsprong maar kon toch niet met een zege naar Amsterdam terugkeren. De Braziliaan Casagrande gooide met twee doelpunten roet in het eten. Kick Off-fo- tograaf Louis van de Vuurst was er na tuurlijk ook bij en van hem is de volgen de fotoreportage van de eerste finale wedstrijd die in feite al op de dins dag begon toen Ajax in het stadion van Turijn het terrein verkende. Het eerste bezoek aan Delle Alpi leverde een sympathieke ontmoeting op tussen Ajax' materiaalverzorger Sjaak Wolfs en diens Italiaanse collega van Torino. Dat beide vakbroeders het direct goed met elkaar konden vinden bewijst foto 1 Er werd pittig getraind op de dinsdag avond en een koele dronk na afloop van de trainingssessie was dan ook van har te welkom (foto 2). Van links naar rechts Foto's: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 50