P f jN AIY1R CL l 39 elftal een stuk beter en gevaarlijker dan Genoa. In vergelijking met Genoa heeft Torino meer individuele kwaliteit. Het grote verschil is dat zij, ook wanneer zij onder de druk van ons pressievoetbal spelen, toch een aantal voetballers heb ben die gevaarlijk blijven. Dan doel ik op Scifo, Lentini, Martin Vazquez. Dat duidt op klasse en die heeft Torino dus in huis. De uitslag van Turijn maakt ons tot de favoriet en met die rol kunnen wij over weg. Maar de finale is nog niet gespeeld en alleen wanneer iedereen, maar dan ook iedereen achter ons staat en blijft staan, ook wanneer er een tegenslag te verwerken is, ligt de UEFA Cup binnen bereik." Torino niet verzwakt Twee gele kaarten in de heenwedstrijd beroofden Torino van even zovele spe lers. Enrico Annoni en Pasquale Bruno zullen in Amsterdam hooguit op de tri bune aanwezig zijn. Winst voor Ajax? Blind: "Je kan het van twee kanten bekij ken. Die Bruno en Annoni zijn twee spe lers die er voor zorgen dat de andere Torino-spelers optimaal kunnen rende ren. Het zijn werkers, knokkers, gooien als het moet de beuk er in. Dat werkt sti mulerend. Op dat vlak zullen zij wel ge mist worden. Voetbaltechnisch is het niet zo'n verlies voor onze tegenstander De verdediger betrapt op een offensieve aktie. Zoals hier in de thuiswedstrijd te gen FC Den Haag zien wij Danny Blind graag in aktie. Foto: Ruud Voll Een ontspannen Danny Blind op de ten nisbaan. Vanavond tegen Torino is het weer een en al concentratie en inzet. "Bang zijn wij natuurlijk niet", zegt Blind, "Maar we mogen tegen Torino geen mo ment verslappen en we zullen de volledi ge steun van het publiek nodig hebben. Foto: Louis van de Vuurst want daar ligt hun kracht niet. De spe lers die Torino nu inbrengt, Policano en Fusi, schat ik voetballend hoger in. Al met al geloof ik niet in een verzwakt Tori no, al weegt het ontbreken van die men tale kwaliteiten van Bruno en Annoni op het psychologische gebied wel zwaar." Torino - Ajax, twee doelpunten van Ca- sagrande... Blind: "Tja, op het eerste gezicht zou je geen Braziliaanse voetballer achter hem zoeken. Hij valt niet direct op door tech nisch raffinement. Maar het is typisch zo'n speler die je nooit kunt vertrouwen. Je denkt dat je hem in je zak hebt maar dan opeens is-ie ter plekke om een ver loren balletje in het doel te tikken. In het 16-metergebied is hij razend gevaarlijk, mag je hem geen moment uit het oog verliezen. Met Scifo, Lentini, Martin Vaz quez, Cravero en Venturin hoort Casa- grande zeker tot de beste spelers van Torino." Laatste man Tegen Genoa en Torino presenteerde jij je heel nadrukkelijk als de libero van Ajax. Overtuigender nog dan de laatste jaren, toen je die positie af en toe ook bezette. Danny Blind: "Dat ik op die plaats speel heeft eigenlijk twee redenen. Oorspron kelijk was ik in het Ajax-elftal één van de twee mandekkers. Wel een met een vrij brief om aan te vallen over de rechterf lank, en dat beviel mij uitstekend. De ke ren dat ik als laatste man moest spelen had ik daar geen moeite mee, maar mijn hart lag toch op de rechtsachter plaats. Nu zijn Silooy en de Boer onze mandek kers en de trainer ziet in mij meer organi satorische en spelbepalende kwaliteiten, terwijl Silooy in de duels misschien iets meer meedogenloosheid meebrengt. Goede oplossing derhalve. In het verle den dacht ik: laat mij maar back spelen. Nu gaat die liberoplaats mij steeds beter bevallen. Met name "Europees" kom ik daar heel goed aan mijn trekken." Geen euforie, geen angst Tenslotte, Captain Danny, willen we van jou een voorspelling van de uitslag heb ben. Ajax - Torino staat voor de deur. Wat wordt het? "Laat ik beginnen met te zeggen dat ie dereen ervan overtuigd moet zijn dat de klus nog niet geklaard is. Er is geen plaats voor euforie maar ook absoluut niet voor angst. Het wordt weer een échte finale. De 2-2 hebben wij op zak, die moet ons sterken en als ik dan toch een voorspelling moet doen...het wordt 2-0. Een vroege 1 -0 voorsprong en dan prikken wij er aan het eind nog eentje in!" David Endt

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 38