AANVOERDER DANNY BLIND: "IEDEREEN ACHTER AJAX!" De laatste wedstrijd van het seizoen 1991 - 1992 staat voor de deur. En wat voor een wedstrijd! Wie aan het begin van het seizoen Ajax als UEFA Cup-fina list had voorspeld, zou ongetwijfeld voor niet goed snik zijn verklaard. Maar daar staan we dan nu toch maar mooi met zijn allen. Op de drempel van nieuwe roem en glorie. In de finale! Een fantas tisch hoogtepunt voor de club, de spe lers, het publiek. Maar heel speciaal toch voor de aanvoerder van Ajax, Dan ny Blind. En dat niet alleen omdat hij ge tooid met de aanvoerdersband de elf Ajacieden vooraf gaat en als captain ee^ extra verantwoordelijkheid heeft, leder een die de historie van Danny Blind kent. weet waarom deze finale (in feite zijn derde) door een apart licht beschenen wordt. In de vorige twee edities was Blind op z'n zachtst gezegd ongelukkig. Een blessure hield hem op het laatste ogenblik buiten de finale van 1987 en een jaar later was een vroege rode kaart de spelbederver. Goed voor een syn droom, maar dat schudde Danny Blind in het eerste bedrijf van deze UEFA Cup finale krachtdadig van zich af. In Turijn speelde Danny een "wereldpartij". Scherp, gedreven, technisch en tactisch uitstekend en vooral: intelligent. Super latieven voor een speler die zich in de achter ons liggende jaren voornamelijk als dienend element nuttig had gemaakt voor het elftal. Maar Danny Blind (van het oogstjaar 1961) is als goede wijn die al rijpend steeds beter wordt. 30 jaar is de verdediger en het lijkt er op dat hij op die leeftijd aan het begin van een nieuwe carrière staat, zo overtuigend en klaar ziend vervulde hij in de laatste Europa Cup-wedstrijden de libero-rol. Voorafgaande aan het laatste en be langrijkste duel van Ajax in dit voetbal jaar is het vanzelfsprekend dat de cap tain aan het woord komt. In zijn uiteenzetting valt hier en daar een waar schuwend woord te horen maar vooral de nadruk op het geloof in eigen kun nen. En uiteraard ook een beroep op al les wat Ajax is op deze 13e mei 1992: onvoorwaardelijke steun voor zijn elftal van het Ajax-publiek dat vast en zeker bewust is van de belangrijke taak die het vanavond heeft. Captain Danny spreekt: ledereen achter Ajax "Terugkijkend naar de eerste wedstrijd tegen Torino overheerst toch de weten schap dat we een uitstekende wedstrijd hebben gespeeld. Natuurlijk, de gelijk maker waardoor we niet met de volle winst uit het Delle Alpi-stadion stapten, had iets van een domper maar we hebben voetballend méér gebracht dan Torino en dat is een geruststellende gedachte. Bij de 2-1 stand speelden wij Torino bij vlagen weg. Nogmaals, jammer van die gelijkmaker maar, om maar eens een cliché uit de kast te trekken, van te voren hadden we voor zo'n uitslag getekend. Vergeet niet dat het een uitwedstrijd in een finale was. Turijn ligt achter ons. De volgende op dracht is duidelijk: die cup pakken! Om Aanvoerder Danny Blind: al het hele sei zoen sterk aan de bal. De UEFA Cup-fi nale van hedenavond moet een bekro ning worden van dit voetbaljaar. Foto: Ruud Voll dat te bereiken moet Ajax niet op twee gedachten gaan hinken. We zouden het accent op de verdediging kunnen leg gen maar dat ligt niet in onze aard. Daar om moeten wij aanvallen. Dat is iets wat we willen en bovendien iets wat we ook het beste kunnen. We moeten blijven uitgaan van eigen kracht, ook al geeft die strijdwijze onvermijdelijk ruimte voor de Torino-aanvallers. FHet is bewezen dat wanneer we op onze eigen manier voetballen, aanvallend dus, altijd kansen krijgen en dan gaat het er om, het mees te rendement daaruit te halen. De over tuiging leeft bij ons dat we het op die manier kunnen klaarspelen. FHet is wel oppassen. Torino vind ik als f 37

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 36